Superpuchar dla GKS-u Tychy! Popis mistrzów Polski

Hokeiści GKS-u Tychy w meczu, którego stawką był Superpuchar Polski, pokonali JKH GKS Jastrzębie 6:1. Mecz rozegrany na Jastorze nie był jednak jednostronnym widowiskiem.

Mecz rozpoczął się znakomicie gospodarzy, którzy w 9. minucie wykorzystali grę w przewadze i objęli prowadzenie za sprawą fińskiego duetu Jesse Rohtla - Artem Iossafov. Gol Rohtli był zresztą ukoronowaniem dominacji jastrzębian, którzy od początku niepokoili Johna Murray'a. Zaledwie 48 sekund po otwarciu wyniku tyszanie wyrównali stan rywalizacji dzięki trafieniu przy słupku Bartosza Ciury. Ta sytuacja kompletnie odmieniła obraz spotkania. Mistrzowie Polski poszli za ciosem i w 14. minucie uzyskali prowadzenie po ładnym uderzeniu Christiana Mroczkowskiego

Na początku drugiej tercji rezultat podwyższył Michael Cichy. Trener Robert Kalaber zdecydował się na roszadę między słupkami jastrzębskiej bramki i na lodzie pojawił się David Marek. Niebawem miało miejsce wydarzenie, które mocno zaważyło na losach drugiej części gry. W 23. minucie po nieprzepisowym zagraniu Kamila Wróbla na taflę padł Adam Bagiński, trzymając się za kontuzjowaną nogę. Chwilę potem Wróbel został odesłany do szatni, a jastrzębianie przez pięć minut zmuszeni byli grać w osłabieniu. Zespół JKH przetrzymał wprawdzie ten napór, ale w 29. minucie był bezradny, gdy Bagiński wykorzystał okazję sam na sam z Markiem. Strzelanie w drugiej odsłonie zakończył Aleksiej Jefimienko.

Tak pewnego prowadzenia mistrzowie Polski nie mieli prawa zmarnować, a w trzeciej tercji podwyższyli jeszcze rezultat dzięki trafieniu Alexa Szczechury, który strzałem z bliska ustalił wynik meczu.

JKH GKS Jastrzębie - GKS Tychy 1:6 (1:2, 0:3, 0:1)
1:0 - Rohtla (8:56), 1:1 - Ciura (9:44), 1:2 - Mroczkowski (13:42), 1:3 - Cichy (21:26), 1:4 - Bagiński (28:35), 1:5 - Jefimienko (35:43), 1:6 - Szczechura (45:02)
JKH GKS Jastrzębie: Raszka (21:27 Marek) - Górny, Jass, Kasperlik, Jarosz, Urbanowicz - Jabornik, Kostek, Iossafov, Rohtla, Ł. Nalewajka - Michałowski, Radzieńciak, Paś, Wałęga, Sołtys - Gimiński, Matusik, R. Nalewajka, Kulas, Wróbel.
GKS Tychy: Murray - Jeronow, Novajovsky, Jefimienko, Szmatula, Mroczkowski - Kotlorz, Bryk, Jeziorski, Galant, Witecki - Pociecha, Ciura, Klimienko, Cichy, Szczechura - Kolarz, Akimoto, Kogut, Komorski, Bagiński.