Krajowe i zagraniczne zgrupowania Rakowa Częstochowa - plan sparingów

FOTO: Raków Cz-wa FOTO: Raków Cz-wa

Lider Fortuna 1. ligi rozpocznie przygotowania do rundy wiosennej 7 stycznia. Podopieczni Marka Papszuna mają w planach dwa zgrupowania - najpierw w Jarocinie oraz w lutym w tureckim Kızılagac.

Czerwono-niebiescy aktualnie przebywają na urlopach, a na pierwszych zajęciach pojawią się 7 stycznia. Pierwszy tydzień treningów będzie miał miejsce na obiektach przy ulicy Limanowskiego 83. 14 stycznia będący już "jedną nogą" w Lotto Ekstraklasie piłkarze rozpoczną pierwszy obóz przygotowawczy. Miejscem zgrupowania będzie - podobnie jak przed rundą jesienną - Jarocin.

Częstochowskie "Medaliki" będą przebywać tam do 19 stycznia, a ten etap treningów podsumuje sparing z ligowym rywalem -  Wartą Poznań. Tydzień później w meczu kontrolnym rywalem będzie inny I-ligowiec - GKS 1962 Jastrzębie, a 1 lutego - Znicz Pruszków. Oba spotkania odbędą się na bocznym boisku w Częstochowie".

W niedzielę 3 lutego Raków wyleci do Turcji na drugie zgrupowanie i podobnie jak w ubiegłym roku przebywać będzie dwa tygodnie w Kizilagac, w hotelu Starlight Resort. Podczas obozu Raków rozegra 3-4 mecze kontrolne, jednak rywale i terminy nie są jeszcze potwierdzone.

Po powrocie do Polski ekipa trenera Papszuna rozegra jeszcze dwa mecze kontrolne. Oba odbędą się 23 lutego, a rywalami będą: Odra Opole i Skra Częstochowa.

Plan przygotowań Rakowa Częstochowa:
7 stycznia - start przygotowań
14-19 stycznia - obóz w Jarocinie
19 stycznia - sparing z Wartą Poznań (w Jarocinie)
26 stycznia - sparing z GKS-em 1962 Jastrzębie (w Częstochowie)
1 lutego - sparing ze Zniczem Pruszków (w Częstochowie)
3-17 lutego - obóz w Turcji
23 lutego - sparingi ze Skrą Częstochowa i Odrą Opole

źródło: Raków Częstochowa

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami