Jastrzębie przełamało się po... 5 miesiącach!. Zagłębie już z asystentem na ławce znowu przegrało. Wielki niedosyt w Tychach - wyniki 11. kolejki Fortuna I ligi [AKTUALIZACJA}

Aż 5 miesięcy i 20 spotkań musieli czekać kibice GKS Jastrzębie na wygraną swoich ulubieńców! Udało się dopiero w wyjazdowym meczu z Odrą Opole. Sprawę gościom z Jastrzębia-Zdroju ułatwili gospodarze, a konkretnie Piotr Zemło, który nie tylko sprokurował karnego, ale jednocześnie już po 23. minutach wyleciał z boiska! Co ciekawe ostatnią wygraną GKS 1962 odniósł na początku czerwca... właśnie w Opolu! Odra to "ulubiony" rywal jastrzębian, oraz Farida Alego, który w 5. meczach przeciwko opolanom - strzelił 5 bramek.

Na nic się zdało zwolnienie w Zagłębiu Sosnowiec trenera Krzysztofa Dębka. Na Ludowym nie zadziałał tzw efekt nowej miotły. Dotychczasowy asystent - Łukasz Matusiak przegrał z Koroną Kielce 1:3. Już 7. porażka w sezonie mogła być jeszcze bardziej bolesna, ale na szczęście w 66. minucie Emile Thiakane przestrzelił nad poprzeczką z rzutu karnego. Według nieoficjalnych doniesień nową miotłą w Zagłębiu może zostać Kazimierz Moskal.

Mecz GKS-u w Tychach rozpoczął się dla gospodarzy idealnie. Już w 6. minucie wyszli oni na prowadzenie po główce Szymona Lewickiego i wcześniejszym dośrodkowaniu z rożnego. Tyszanie mogli i powinni zamknąć mecz wcześniej, gdyż mieli zdecydowaną przewagę i mnóstwo okazji na podwyższenie rezultatu. Niestety zmarnowane sytuacje srogo zemściły się w 73. minucie. Arbiter główny popełnił gruby błąd dyktując dla piłkarzy Puszczy Niepołomice jedenastkę zamienioną na wyrównującego gola. O ile można mieć wątpliwości czy obrońca GKS zagrał ręką, to na pewno przewinienie miało miejsce co najmniej pół metra przed linią pola karnego!

Wyniki 11. kolejki Fortuna I ligi :

Odra Opole - GKS 1962 Jastrzębie 0:2 (0:1)
0:1 - Daniel Szczepan 24' (k)
0:2 - Farid Ali 52'
GKS 1962: Pawełek - Zalewski (81' Szcześniak), Bondarenko, Rutkowski, Witkowski - Ali (87' Apolinarski), Bielak, Mróz, Feruga, Jadach (70' Skórecki) -Szczepan (70' Rumin).
Żółte kartki: Żemło, Piech, Bonecki, Trojak, Matuszewski - Szczepan. Czerwona kartka: Piotr Żemło (23' za drugą żółtą).

Zagłębie Sosnowiec - Korona Kielce 1:3 (0:2)
0:1 - Mateusz Grudziński 1'(s)
0:2 - wiktor Długosz 29'
1:2 - Patryk Małecki 58'
1:3 - Jacek Kiełb 78'
Zagłębie: Stępniowski (46' Chorążka) - Ryndak (84' Antonik), Duriska, Grudziński (69. Mularczyk), Gojny - Szwed, Maia (46' Karbowy), Oliveira, Małecki, Pawłowski - Nowak (46' Gregorio).
Żółte kartki: Martim Maia, Gojny, Szwed, Ryndak - Thiakane, Szarek.

GKS Tychy - Puszcza Niepołomice 1:1 (1:0)
1:0 - Szymon Lewicki 6'
1:1 - Marcin Stefanik 73' (k)
GKS T.: Jałocha - Szeliga, Nedić, Szymura, Stefaniak - Biel (74' Steblecki), Paprzycki (63' Norkowski), Biegański (74' Jakub Piątek), Grzeszczyk, Moneta (90' Połap) - Lewicki..
Żółte kartki: Paprzycki, Biegański, Grzeszczyk, Lewicki - Stefanik, Mikołajczyk, Kobylak.

Miedź Legnica - Widzew Łódź 1:1 (0:0)
0:1 - Filip Becht 83'
1:1 - Nemanja Mijusković 90+2'

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Górnik Łęczna 2:1 (0:0)
1:0 - Roman Gergel 51'
1:1 - Przemysław Banaszak 70'
2:1 - Martin Zeman 86'

Stomil Olsztyn - Radomiak Radom 0:1 (0:0)
0:1 - Leandro 59

ŁKS Łódź - Chrobry Głogów 4:0 (0:0)
1:0 - Samu Corral 63'
2:0 - Carlos Moros Gracia 67'
3:0 - Pirulo 77'
4:0 - Antonio Dominguez 90+1'

GKS Bełchatów - Resovia Rzeszów 3:0 (2:0)
1:0 - Patryk Makuch 6'
2:0 - Patryk Winsztal 41'
3:0 - Mariusz Magiera 83'

Sandecja Nowy Sącz - Arka Gdynia 1:5 (1:2)

6 goli - Pirulo (ŁKS Łódź),
5 goli - Karol Angielski (Radomiak Radom), Juliusz Letniowski (Arka Gdynia), Łukasz Sekulski (ŁKS Łódź), Bartosz Śpiączka (Górnik Łęczna), Kamil Zapolnik (Miedź Legnica),
4 gole - Leandro (Radomiak Radom), Artem Putiwcew (Bruk-Bet Termalica Nieciecza), Marcin Robak (Widzew Łódź), Joan Roman (Miedź Legnica).
3 gole - Bartosz Biel (GKS Tychy), Samu Corral (ŁKS Łódź), Antonio Domínguez (ŁKS Łódź), Goncalo Gregorio (Zagłębie Sosnowiec), Łukasz Grzeszczyk (GKS Tychy), Dawid Kort (Odra Opole), Patryk Makuch (GKS Bełchatów), Karol Podliński (Radomiak Radom), Daniel Szczepan (GKS 1962 Jastrzębie).

1.  Termalica Nieciecza 10 27 9 0 1 18-4
2.  ŁKS Łódź 9 25 8 1 0 24-4
3.  Górnik Łęczna 9 20 6 2 1 14-4
4.  Odra Opole 10 20 6 2 2 9-8
5.  GKS Tychy 11 19 5 4 2 17-10
6.  Arka Gdynia 10 18 5 3 2 18-8
7.  Radomiak Radom 10 17 5 2 3 16-12
8.  Miedź Legnica 11 14 3 5 3 15-13