Arcyważna wygrana GKS 1962. Zagłębie szoruje po dnie na zakończenie rundy jesiennej - wyniki 17. kolejki Fortuna I ligi

W meczu bardzo istotnym dla układu dolnych rejonów tabeli GKS Jastrzębie odniósł arcyważne zwycięstwo nad Resovią w Rzeszowie. I połowa była bardzo słaba w wykonaniu obu zespołów, adekwatnie do miejsc zajmowanych w ligowej hierarchii. W II odsłonie kibice obu drużyn doczekali się nie tylko lepszej gry, ale także 3 goli z kategorii stadiony świata!

Najpierw najlepszy snajper gości - Daniel Rumin sfinalizował celną główką szybki kontratak i dośrodkowanie z prawego skrzydła Kamila Jadacha. Na pięć minut przed końcem fantastycznym strzałem zza pola karnego w okienko bramki Resovii popisał się Ukrainiec Farid Ali. Na otarcie łez dla gospodarzy, w doliczonym czasie gry jego wyczyn skopiował z kolei Radosław Adamski.

Dla podopiecznych Pawła Ściebury była to 4. wygrana w ostatnich 5. kolejkach i z przewagą 7. oczek nad swoim sobotnim rywalem udadzą się oni na w miarę spokojną przerwę zimową. Odwrotnie niż Zagłębie Sosnowiec. Na nic się zdała niedawna zamiana trenera na Kazimierza Moskala.

Na Ludowym po raz kolejny nie było efektu nowej miotły. Zagłębie przegrało z Miedzią Legnica i spędzi zimę na przedostatnim miejscu w ligowej tabeli, mając ledwie 2 punkty więcej niż Resovia! Gospodarze mogli przegrywać już do przerwy, ale w 28. minucie Kamil Zapolnik przestrzelił rzut karny dla Miedzianki. Sosnowiczanie trzymali się przez ponad 70 minut, ale w końcówce ich katem okazał się doskonale znany na Śląsku z gry dla zabrskiego Górnika - Szymon Matuszek, który 2-krotnie pognębił w bramce miejscowych Kacpra Chorążkę.

Wyniki 17. kolejki Fortuna I ligi:

Resovia Rzeszów - GKS 1962 Jastrzębie 1:2 (0:0)
0:1 - Daniel Rumin 59'
0:2 - Farid Ali 85'
1:2 - Radosław Adamski 90+3'
GKS 1962: Pawełek - Kulawiak, Szcześniak, Bondarenko, Witkowski (69' Słodowy) - Jadach (90' Apolinarski), Bielak, Mróz, Feruga (69' Zejdler), Ali - Rumin (86' Sokół).
Żółte kartki: Wasiluk - Mróz.

Zagłębie Sosnowiec - Miedź Legnica 0:2 (0:0)
0:1 - Szymon Matuszek 72'
0:2 - Szymon Matuszek 82'
Zagłębie: Chorążka - Turzyniecki, Radkowski, Polczak,  Gojny - Szwed (75' O. Nowak), Korzeniecki, Mularczyk, Pawłowski, Seedorf (58' Małecki) - Gregorio.
Żółte kartki: Szwed, Korzeniecki - Drzazga, Pleśnierowicz.

Stomil Olsztyn - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:4 (0:3)

1:1 - Paweł Oleksy 81'

GKS Bełchatów - Puszcza Niepołomice 0:2 (0:1)
0:1 - Seweryn Michalski 7' (s)
0:2 - Jewhen Radionow 86'

13 grudnia (niedziela):
Korona Kielce - Radomiak Radom, godz. 12:40, sędzia: Jacek Małyszek (Lublin).
Sandecja Nowy Sącz - Górnik Łęczna, godz. 13:00, sędzia: Marek Opaliński (Legnica).