Komplet GKS-u Tychy. GieKSa rozbiła Wisłę Płock - wyniki 4. kolejki Fortuna 1. ligi

GKS Tychy pokonując Wisłę Kraków wygrał po raz czwarty i jest samodzielnym liderem tabeli Fortuna 1. ligi. GKS Katowice w efektownym stylu pokonał Wisłę Płock. Zespół trenera Rafała Góraka odniósł drugie zwycięstwo w sezonie.

Zaczęło się pechowo, a skończyło szczęśliwie. GKS Katowice mecz z Wisłą Płock rozpoczął od niewykorzystanego rzutu karnego. Sędzia po analizie VAR uznał, że zawodnik gości zagrywał ręką. Do jedenastki podszedł Sebastian Bergier, lecz jego strzał zatrzymał się na słupku bramki strzeżonej przez Krzysztofa Kamińskiego. W 28. minucie Oskar Repka świetnie zagrał w pole karne do wbiegającego Marcina Wasielewskiego, a ten mocnym strzałem głową pokonał bramkarza gości i wyprowadził katowiczan na prowadzenie. Kilka minut później wynik podwyższył Arkadiusz Jędrych. Kamiński źle zbił piłkę spadającą na poprzeczkę i Jędrych dopadł do niej jako pierwszy strzelając na pustą bramkę.

Po zmianie stron gospodarze szybko podwyższyli na 3:0, gdy Antoni Kozubal znakomicie rozprowadził akcję ze środka boiska i podał do Grzegorza Rogali. Ten mocno uderzył na krótki słupek i Kamiński nie był w stanie sobie z tym strzałem poradzić. Jednak w 50. minucie stratę zmniejszył Łukasz Sekulski. W 78. minucie wejście smoka zanotował Adrian Danek. Zaraz po tym, gdy pojawił się na boisku, dopadł do piłki w polu karnym i uderzył od poprzeczki przywracając GKS na trzybramkowe prowadzenie.

GKS Katowice - Wisła Płock 4:1 (2:0)
1:0 - Wasielewski, 28 min.
2:0 - Jędrych, 32 min.
3:0 - Rogala, 47 min.
3:1 - Sekulski, 50 min.
4:1 - Danek, 78 min.
GKS Katowice: Kudła – Jaroszek, Jędrych, Komor – Wasielewski, Repka, Kozubal (84. Shibata), Rogala (77. Danek) – Błąd (71. Marzec), Mak (78. Bród) – Bergier (71. Arak).

GKS Tychy kontynuuje zwycięską passę. W pierwszej połowie meczu z Wisłą Kraków do siatki trafili gospodarze. W 25. minucie GKS wyszedł ze znakomitą kontrą, po której Marcel Błachewicz przedarł się lewym skrzydłem w pole karne Wisły, mijając po drodze Kacpra Dudę, a następnie dośrodkował na piąty metr, gdzie Igor Łasicki interweniował tak niefortunnie, że wpakował piłkę do własnej bramki. Po wideoweryfikacji sędzia dopatrzył się jednak zagrania ręką u zawodnika gospodarzy i gol został anulowany. Kilka minut później bramkarz Białej Gwiazdy po raz drugi musiał wyciągać piłkę z siatki i... po raz drugi trafienie GKS-u nie zostało uznane. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i strzale Bartosza Śpiączki w słupek z najbliższej odległości dobijał Mateusz Radecki, ale sędzia liniowy słusznie zasygnalizował spalonego.

Dwa sygnały ostrzegawcze nie podziałały jednak otrzeźwiająco na podopiecznych trenera Radosława Sobolewskiego. W 42. minucie, po kolejnej bardzo dobrej kontrze gospodarzy, Patryk Mikita przytomnie rozciągnął grę na prawe skrzydło, Dominik Połap dośrodkował w pole karne Wisły, a zamykający akcję Błachewicz efektownym wolejem trafił lewą nogą w długi róg.

GKS Tychy - Wisła Kraków 1:0 (1:0)
1:0 - Błachewicz, 41 min.
GKS Tychy: Kikolski – Tecław, Nedić, Budnicki – Połap (67. Skibicki, 83. Bieroński), Żytek, Radecki, Błachewicz – Mystkowski (83. Szpakowski), Śpiączka (71. Rumin), Mikita (67. Niewiarowski).