Podbeskidzie jeszcze bardziej słowackie

Słowacki napastnik Lubosz Kolar prezentuje koszulkę swojego nowego klubu (foto: Podbeskidzie) Słowacki napastnik Lubosz Kolar prezentuje koszulkę swojego nowego klubu (foto: Podbeskidzie)

 27-letni Lubosz Kolar i jego rówieśnik Peter Sladek wzmocnili  szeregi "Górali" z Podbeskidzia. Tym samym kolonia Słowaków pod Klimczokiem wzrosła do sześciu nie licząc trenera Kociana.

Obaj Słowacy, występowali ostatnio w Spartaku Myjava - klubie słowackiej Fortuna Ligi, który w poprzednim sezonie wywalczył trzecie miejsce w lidze i kwalifikację do rozgrywek Ligi Europy i związali się z Podbeskidziem dwuletnimi umowami. Kolar jesienią w 18. meczach strzelił dla Myjawy 7 goli, a Sladek w 14. spotkaniach dwukrotnie trafił do bramki.

Kolar to środkowy napastnik i wychowanek FC Nitra, który do Myjavy trafił z czeskiego Slovana Liberec. Nowy nabytek trenera Jana Kociana, ma za sobą występy w europejskim pucharach, w każdym ze swoich poprzednich klubów.

Sladek to z kolei ofensywny pomocnik, mogący grać zarówno w środku, jak i na boku drugiej linii. Wychowanek 1. FC Slovacko w swojej karierze reprezentował takie kluby jak: czeskie MFK Vitkovice, belgijskie KVV Oostende oraz słowackie Spartak Trnava i ponownie Spartak Myjava. Łącznie w swojej seniorskiej karierze rozegrał 166 spotkań i zdobył 38 bramek.

Kolar i Sladek to już 6. i 7. piłkarz ze Słowacji w kadrze "Górali", nie licząc ich... słowackiego trenera Kociana!

źródło: inf. własna / Podbeskidzie B-B.

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami