Trwa świetna passa beniaminka - wyniki 5. kolejki II ligi

Czwarte zwycięstwo w piątym meczu - tak świetnego bilansu otwarcia pierwszego sezonu w II lidze drużyny GKS-u 1962 Jastrzębie chyba nikt się nie spodziewał. W piątej kolejce zespół trenera Jarosława Skrobacza wygrał z GKS-em Bełchatów 2:0.

Jastrzębianie znów zaimponowali otwartą i skuteczną grą. Już po pierwszej połowie gospodarze powinni prowadzić różnicą przynajmniej trzech goli. Jednak tylko raz udało im się umieścić piłkę w bramce zespołu z Bełchatowa. Uczynił to tuż przed przerwą Farid Ali. Po zmianie stron jastrzębianie kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. Swoją przewagę udokumentowali na pięć minut przed zakończeniem spotkania, kiedy to Kamil Jadach technicznym uderzeniem z linii pola karnego po raz drugi pokonał bramkarza gości. GKS Bełchatów kończył mecz w dziesiątkę, bowiem w 87. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Marcin Garuch.

GKS 1962 Jastrzębie – GKS Bełchatów 2:0 (1:0)
1:0 – Ali, 45 min.
2:0 – Jadach, 85 min.
GKS 1962: Drazik - Kulawiak, Kawula, Szymura, Weis - Semeniuk (79. Mazurkiewicz), Gancarczyk (62. Musioł), Ali (90. Dzida), Ruda - Jadach, Szczepan (74. Caniboł).

Drugiej porażki w sezonie doznali piłkarze ROW-u 1964 Rybnik. Zespół trenera Piotra Piekarczyka przegrał z Radomiakiem Radom. Jedynego gola w tym spotkaniu zdobył dla wicelidera drugoligowej tabeli Brazylijczyk Leandro.

Radomiak - ROW 1964 Rybnik 1:0 (1:0)
1:0 – Leandro, 68 min.
ROW: Rosa - Krotofil, Jary, Bober, Gojny - Koleczko (73. Kalisz), Koch, Muszalik, Siwek, Tkocz (70. Musiolik) - Brychlik.

Z punktem wrócili z Tarnobrzegu piłkarze Rozwoju Katowice. W końcówce napastnik Siarki Krzysztof Ropski nie wykorzystał doskonałej okazji do zdobycia gola. Mając przed sobą pustą bramkę trafił w poprzeczkę.

- Mogło się to różnie potoczyć. Stworzyliśmy sytuację, by otworzyć wynik, ale w końcówce to Siarka miała okazję wręcz dwustuprocentową, której nie wykorzystała. Nasz młody zespół z meczu na mecz zbiera doświadczenie. Szkoda, że przed wyjazdem do Bełchatowa wypadli nam ze składu Bartek Jaroszek i Michał Czekaj. Kartki, kontuzje… Jesteśmy poobijani, ale młodością, walką, możemy niwelować braki i zdobywać punkty - powiedział po meczu trener Rozwoju Marek Koniarek.

Siarka Tarnobrzeg – Rozwój Katowice 0:0
Rozwój: Soliński – Mońka, Szeliga, Czekaj (46. Gałecki), Łączek – Jaroszek (90. Barwiński), Płonka – Tabiś (70. Marchewka), Bętkowski (85. Olszewski), Szołtys – Paszek.