Rozwój Katowice rozpoczął przygotowania

Rozwój Katowice rozpoczął przygotowania

Katowiczanie od zajęć na boisku miejscowego Kolejarza rozpoczęli treningi w 2018 roku. Do drużyny wrócili kontuzjowani piłkarze, ale kilku odeszło też z zespołu przy Zgody.

- Odbyliśmy typowy trening wprowadzający: technikę podań przeplataną z prewencją na gumach. Zakończyliśmy 30-minutową grą. W przyszłym tygodniu odbędziemy badania. Cały czas pracujemy nad potencjalnymi wzmocnieniami składu. Musimy dokonać konkretnych ruchów - mówi Rafał Bosowski, drugi trener Rozwoju.

W wewnętrznej gierce zabrakło wracających po kontuzjach Adama Żaka i Bartosza Marchewki, którzy trenowali z zespołem tylko w pierwszej części zajęć. Po urazie kolana rehabilituje się z kolei Mateusz Wrzesień. W treningu uczestniczył Kamil Bętkowski, który został wystawiony na listę transferową.

Zabrakło za to Pawła Szołtysa, który odchodzi z Rozwoju po okresie wypożyczenia z GKS-u Katowice oraz Bartosza Jaroszka, którego chce lider II ligi - GKS 1962 Jastrzębie. W ostatnich dniach klub z kopalni Wujek opuścił także Maciej Mozes. Fizjoterapeuta rozstał się z Rozwojem po 12 latach pracy.

- Bardzo dziękujemy Maćkowi za wszystko, co dla nas zrobił. Teraz rozglądamy się za młodym, ambitnym fizjoterapeutą, który chciałby popracować na poziomie drugiej ligi - dodaje drugi trener Rozwoju

Pierwszy sparing katowiczanie rozegrają 20 stycznia z Szombierkami Bytom, czyli liderem I grupy czwartej ligi śląskiej. Dodajmy, że Rozwój zimę spędzi w strefie spadkowej tabeli drugiej ligi, ze stratą "oczka" do bezpiecznej Legionovii.

Kadra Rozwoju na pierwszym treningu:
Bramkarze: Golik, Soliński, Witek.
Obrońcy: Czekaj, Dudek, Gałecki, Kowalski, Kunka, Szeliga.
Pomocnicy: Barwiński, Bętkowski, Kaletka, Kamiński, Lazar, Łączek, Mońka, Olszewski, Paszek, Płonka, Tabiś, Waśkiewicz, Zielonka.
Napastnicy: Marchewka, Żak.

źródło: Rozwój Katowice.

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami