Polonia zaczęła odrabiać straty

Świetnie rozpoczęli sezon piłkarze Polonii Bytom. W Warszawie pokonali swoją imienniczkę aż 3:0.

O wyniku meczu zadecydowała skuteczna gra bytomian w drugiej połowie tego spotkania. Niespełna dwie minuty po wznowieniu gry, Marcin Bochenek podał za lekko do jednego z obrońców i do piłki dopadł Arkadiusz Kowalczyk, który w sytuacji sam na sam nie dał szans Mateuszowi Tobjaszowi.

Chwilę później taki sam błąd popełnił Piotr Ćwik, który podał piłkę prosto do Kowalczyka, a ten znów nie miał litości dla bramkarza gospodarzy. W 85 minucie mogło być już 3:0 dla Polonii Bytom, ale napastnik gości strzałem obił tylko słupek. Polonia Warszawa nie miała już tyle szczęścia w doliczonym czasie gry. Kolejny prosty błąd popełnił Ćwik, a w sytuacji sam na sam z Tobjaszem znalazł się Piotr Ceglarz i ustalił wynik meczu.

Polonia Warszawa – Polonia Bytom 0:3 (0:0)

0:1 - Kowalczyk, 47 min.
0:2 - Kowalczyk, 53 min.
0:3 - Ceglarz, 90 min.

Polonia Warszawa: Tobjasz – Bochenek (82. Małek), Augustyniak, Choroś, Wojdyga, Marczak, Ćwik, Oświęcimka, Kluska (57. Pawela), Zapaśnik (57. Sauczek), Pieczara (73. Wierzbowski)

Polonia Bytom: Olszewski – Słodowy, Szal, Janosik, Szyndrowski, Kuzdra (86. Pielichowski), Zalewski, Setlak (58. Rylukowski), Lachowski, Musiolik (60. Ceglarz), Kowalczyk (81. Tomaszewski)