Niebiescy górą w derbach na Cichej - wyniki 8. kolejki II ligi

W mini derbach Śląska na poziomie II ligi, Ruch Chorzów przy Cichej wysoko pokonał Rozwój Katowice, który pełnił w tym meczu honory... gospodarza!

Ze względów bezpieczeństwa śląskie, drugoligowe derbiki zostały przeniesione z Katowic do Chorzowa na Cichą 6. Formalnie gospodarzem tego pojedynku byli piłkarze Rozwoju, ale to Niebiescy podyktowali swoje warunki na zielonej murawie.

Do przerwy po rogu i główce Mateusza Bartolewskiego, Ruch prowadził tylko 1:0, choć i katowiczanie mieli swoje okazje. Po zmianie stron gry dominacja chorzowian nie podlegała dyskusji, a potwierdzili to golami wypożyczonego z Rakowa Słowaka Lukasa Duriski oraz niecały kwadrans później Artura Balickiego.

Blisko wygranej i kompletu punktów byli w sobotę piłkarze ROW-u 1964 Rybnik. Po bramce z karnego już w 18. minucie Jana Janika gospodarze prowadzili z Pogonią Siedlce. Była to już trzecia z rzędu wykorzystana 11-tka przez rybniczan w trzech ostatnich meczach!. Niestety w doliczonym czasie gry wyrównał dla gości Adrian Paluchowski.

Podbudowani pierwszą wygraną w ubiegłotygodniowych derbach z Rozowjem, gracze Skry Częstochowa polegli w Pruszkowie ze Zniczem. Losy spotkania rozstrzygnęły się już w pierwszej odsłonie, gdy gospodrze dwukrotnie, w odstępie niecałego kwadransa znaleźli sposób na Mikołaja Biegańskiego. Bramka wypożyczonego ze Śląska młodzieżowca - Macieja Buławskiego z 66. minuty, była tylko na otarcie łez.

Wyniki 8. kolejki II ligi:

Rozwój Katowice - Ruch Chorzów 0:3 (0:1)
0:1 - Mateusz Bartolewski 26'
0:2 - Lukas Duriska 64'
0:3 - Artur Balicki 78'
Rozwój: Bartosz Golik - Daniel Paszek (81' Sebastian Olszewski), Damian Lepiarz, Przemysław Gałecki, Seweryn Gancarczyk, Kamil Łączek - Michał Płonka, Bartosz Baranowicz (69' Rafał Kuliński), Przemysław Mońka (81' Patryk Gembicki) - Damian Niedojad (70' Daniel Kaletka), Bartosz Marchewka.
Ruch: Kamil Lech - Lukas Duriska, Robert Obst, Dominik Małkowski, Mateusz Bartolewski - Jakub Kowalski, Maciej Urbańczyk, Michał Walski (60' Wojciech Kędziora), Mateusz Bogusz (85' Bartłomiej Wdowik), Tomasz Podgórski (80' Bartosz Nowakowski) - Artur Balicki (81' Patryk Sikora).
Żółte kartki: Baranowicz, Marchewka (Rozwój) oraz Bartolewski (Ruch). Sędziował: Szymon Lizak (Poznań). Widzów: 4194.

ROW 1964 Rybnik - Pogoń Siedlce 1:1 (1:0)
1:0 - Jan Janik (k.) 18'
1:1 - Adrian Paluchowski 90'
ROW 1964: Kacper Rosa - Jan Janik, Szymon Jary, Michał Bojdys - Marek Krotofil,  Bartosz Kunat (87' Piotr Dudzik), Bartłomiej Wasiluk, Dominik Zawadzki (90' Damian Koleczko), Paweł Jaroszewski - Przemysław Brychlik (67' Kamil Spratek), Piotr Okuniewicz (82' Mateusz Mazurek).
Żółte kartki: Wasiluk, Zawadzki - Pjetrović. Sędziował: Marcin Kochanek (Opole).

Znicz Pruszków - Skra Częstochowa 2:1 (2:0)
1:0 - Mateusz Długołęcki 23'
2:0 - Paweł Tarnowski 36'
2:1 - Maciej Buławski 66'
Skra: Mikołaj Biegański - Wojciech Jurek, Mateusz Woldan, Mariusz Holik, Oktawian Obuchowski (82' Karol Tomczyk) - Krzysztof Napora (90' Dawid Niedbała), Łukasz Kowalczyk (74' Michał Kieca), Kamil Zalewski, Piotr Nocoń, Maciej Buławski - Damian Nowak.
Żółte kartki: Kocot, Długołęcki, Zjawiński, Budek - Obuchowski, Holik. Sędziował: Marek Śliwa (Kielce). Widzów: 420.

Górnik Łęczna - Olimpia Grudziądz 1:3 (0:0)
0:1 - Agwan Papikjan 60'
0:2 - Damian Ciechanowski 64'
0:3 - Przemysław Kita 78'
1:3 - Piotr Witasik (sam.) 86'

Resovia - Błękitni Stargard 1:0 (1:0)
1:0 - Mateusz Ogrodowski (sam.) 36'

Olimpia Elbląg - GKS Bełchatów 0:1 (0:0)