Druga z rzędu porażka z rzędu GKS-u Jastrzębie - wyniki 17. kolejki eWinner II ligi

Drugiej z rzędu porażki doznali piłkarze GKS-u Jastrzębie. W rozegranym awansem spotkaniu 17. kolejki eWinner II ligi jastrzębianie po słabym meczy ulegli Olimpii Elbląg 0:2.

Od początku spotkania do ataku ruszyli goście, a najaktywniejszy był Jan Sienkiewicz, który dwukrotnie próbował zaskoczyć Grzegorza Drazika uderzeniami z dystansu, lecz golkiper gospodarzy nie dał się pokonać, przy drugim strzale popisując się świetną interwencją. W odpowiedzi w 10. minucie metr obok słupka uderzał Dominik Kulawiak. Kilka minut później w dobrej sytuacji znalazł się ponownie Sienkiewicz i precyzyjnym strzałem dał Olimpii prowadzenie.

Na pierwszą groźną sytuację w drugiej części trzeba było poczekać do 57. minuty, gdy po dośrodkowaniu niefortunnie interweniował Łukasz Sarnowski, ale piłkę zmierzającą pod poprzeczkę na róg wybił Andrzej Witan. Trzy minuty później goście po przejęciu piłki w środku pola wyprowadzili groźną kontrę, na szczęście dla gospodarzy zakończoną niecelnym strzałem. W 66. minucie ponownie dobrze interweniował Witan, tym razem po celnym uderzeniu z ostrego kąta Daniela Stanclika. Kwadrans przed końcem przyjezdnych próbował zaskoczyć z rzutu wolnego z ostrego kąta strzałem w krótki róg Bartosz Boruń, lecz w ostatniej chwili piłkę na róg wybił jeden z zawodników Olimpii. Kilkadziesiąt sekund później było już 0:2. Przed polem karnym interweniował Drazik, a piłka ostatecznie trafiła do Arona Stasiaka, który uderzeniem z dystansu do pustej bramki i ustalił wynik meczu.

GKS Jastrzębie - Olimpia Elbląg 0:2 (0:1)
0:1 - Sienkiewicz, 13 min.
0:2 - Stasiak, 75 min.
GKS: Drazik – Boruń, Słodowy, Zacharczenko, Kulawiak (36. Szkudlarek) – Mucha (84. Misala), Wybraniec (78. Ali), Lech, Szymczak, Gołuch (46. Kawula) – Stanclik.