Koniec passy ROW-u. Raków wygrał przy Gliwickiej

Dobiegła końca udana seria drużyny ROW-u 1964 Rybnik. Zespół trenera Piotra Piekarczyka doznał pierwszej porażki w rundzie wiosennej. Uległ bowiem na własnym boisku ekipie Rakowa Częstochowa.

Od początku gra toczyła się pod dyktando gości. Zawodnicy Rakowa zdecydowanie ruszyli na  bramkę Daniela Kajzera, ale z gola cieszył się ROW. W 11. minucie gry rzut karny pewnie wykorzystał Mariusz Zganiacz, dla którego było to premierowe trafienie w zielono-czarnych barwach. Rybniczanie nie cieszyli się długo z prowadzenia, bo w 26. minucie potyczki było już 1:1. Precyzyjną „główką” popisał się Przemysław Oziębała, który nie dał szans Kajzerowi.

W 35. minucie Tomasz Wróbel wyłożył piłkę na szesnasty metr, gdzie nadbiegał Rafał Figiel. Jego strzał minął bramkę ROW-u, ale akcja Rakowa napędziła trochę strachu kibicom drużyny z Rybnika. Końcówka pierwszej połowy przebiegała pod dyktando przyjezdnych, jednak nie stworzyli oni poważnego zagrożenia pod bramką Kajzera.

Po zmianie stron nadal przeważał Raków. W 54. minucie spotkania Tomasz Wróbel złamał akcję do środka i oddał groźny strzał, który minął słupek bramki ROW-u. Po nieco ponad godzinie gry po długim rajdzie Adam Czerkas wpadł w pole karne i tam został sfaulowany. Sędzia Sebastian Tarnowski podyktował drugi w tym meczu rzut karny. Figiel strzelił mocno i zrobiło się 1:2.

W 72. minucie gry drugą żółtą kartkę zobaczył Dominik Budzik i od tego momentu gospodarze musieli grać w dziesiątkę. Trener Piekarczyk dokonał kilku zmian, ale zamiast wyrównania, kibice bliżej byli zobaczenia trzeciej bramki dla Rakowa. Piłka po strzale Figla znowu minimalnie przeszła obok bramki Kajzera.

ROW 1964 Rybnik – Raków Częstochowa 1:2 (1:1)
1:0 – Zganiacz, 11 min. (karny)
1:1 – Oziębała, 26 min.
1:2 – Figiel, 62 min. (karny)
ROW: Kajzer – Janik, Jarabica, Bober, Gojny, Budzik, Jary (69. Muszalik), Zganiacz, Musiolik (78. Spratek), Jaroszewski (69. Siwek), Brychlik (78. Gładkowski).
Raków: Lis - Sołowiej, Petrasek, Góra (80. Mesjasz), Figiel, Łabojko, Oziębała (46. Mizgała), Malinowski, Mazan, Czerkas (85. Płonka), Wróbel (87. Kowalczyk).