Gwarek doceniony za promocję Tarnowskich Gór

Źródło: tsgwarek.pl/Marzena Stanek Źródło: tsgwarek.pl/Marzena Stanek

Gwarek Tarnowskie Góry otrzymał prestiżową nagrodę „Śrybny Gwarek”, corocznie wręczaną przez burmistrza Tarnowskich Gór na gali Izby Przemysłowo–Handlowej w pałacu w Brynku.

Nagroda została przyznana klubowi za jego działalność na rzecz promocji miasta Tarnowskie Góry oraz historyczny awans jego piłkarskiej drużyny do III ligi. W tym roku wyjątkowo nagrodę otrzymała również druga instytucja. Miłośnicy Ziemi Tarnogórskiej zostali docenieni za dążenia do wpisu tarnogórskich zabytków na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Nagroda dla Gwarka stanowi ukoronowanie 14-letniej działalności, która pozwoliła klubowi awansować od szczebla klasy do III ligi oraz uchroniła Gwarek w trudnych latach od degradacji i likwidacji klubu.

- Dzisiaj cieszymy się, że doceniono nasz wysiłek, który przyczynił się do rozwoju naszego klubu. Pamiętać jednak musimy o tym, co stało się w latach 90-tych z Gwarkiem Tarnowskie Góry, kiedy to klub postawiony został w stan upadłości, stadion został zdewastowany, a sekcja piłkarska wylądowała w klasie A. Patrząc oczywiście do przodu jako prezes klubu, muszę wszystkim przypominać o tych trudnych czasach, aby nigdy więcej nie nastąpiły - mówi Marek Porada, prezes beniaminka III ligi.

Na razie piłkarze Gwarka robią wszystko, by przygoda z trzecioligowym poziomem nie trwała tylko sezon. W minioną sobotę podopieczni trenera Krzysztofa Górecko pokonali na własnym boisku Ślęzę Wrocław 3:0.

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami