Cidry zaczną z rezerwami Miedzi - zapowiedź 1. kolejki III ligi

Cidry zaczną z rezerwami Miedzi - zapowiedź 1. kolejki III ligi

Cztery śląskie drużyny zaczną w sobotę (4 sierpnia) walkę o trzecioligowe punkty. W premierowej kolejce beniaminek Ruch Radzionków na boisku w Orzechu podejmie zespół rezerw Miedzi Legnica.

W kadrach śląskich trzecioligowców doszło latem do sporych przetasowań. W zespole Gwarka Tarnowskie Góry, który niemal do końca poprzedniego sezonu liczył się w walce o awans do II ligi, przeprowadzona została wręcz mała rewolucja kadrowa. Z drużyną pożegnało się sześciu zawodników (Sebastian Pączko - zawiesił karierę ze względu na obowiązki zawodowe, Dominik Konieczny i Adrian Sikora - wrócili po okresie wypożyczenia do Górnika Zabrze, Kamil Wawoczny - wrócił po okresie wypożyczenia do Piasta Gliwice, Sławomir Jaworski - wrócił po okresie wypożyczenia do Ruchu Chorzów, Oskar Stanik - szuka klubu). Nie oznacza to jednak, że ekipa trenera Krzysztofa Górecko została znacząco osłabiona. Wręcz przeciwnie - latem udało się działaczom z Tarnowskich Gór sprowadzić kilu doświadczonych zawodników. Największym wzmocnieniem może okazać się przyjście do Gwarka Przemysława Oziębały. 31-letni pomocnik w poprzednim sezonie występował w pierwszoligowym Rakowie Częstochowa. Doświadczenie na pierwszo i drugoligowych boiskach ma też Michał Chrabąszcz, który ostatnio występował w zespole Bytomskiego Sportu. Ponadto do drużyny Gwarka dołączyli: Dawid Fojcik z Piasta Gliwice, Patryk Joachim z Górnika Zabrze, Albert Piwko i Paweł Starzyński (obaj z Ruchu Chorzów) oraz powracający po kresach wypożyczenia Jakub Sołdecki (z MKS-u Myszków) i Bartosz Żak (z Górnika Piaski).

Równie duże zmiany zaszły w drużynie Pniówka Pawłowice. Z zespołem prowadzonym przez trenera Grzegorza Łukasika pożegnało się kilku piłkarzy, bez których jeszcze niedawno trudno było sobie wyobrazić jedenastkę Pniówka. Z klubu odeszli Michał Szczyrba i Arkadiusz Przybyła, dotychczasowi liderzy zespołu. W pawłowickiej drużynie w nadchodzącym sezonie nie zagrają też Arkadij Gierasymow, Adam Krakowski i Mateusz Habor. Nie oznacza to jednak, że Pniówek nie ma kim zastąpić tych zawodników. Do drużyny wrócili bowiem Krzysztof Bodziony i Wojciech Caniboł. Ten pierwszy ostatnio występował w ostatnio w MKS-ie Kluczbork. Caniboł w czerwcu rozstał się z GKS-em 1962 Jastrzębie. Zresztą jastrzębską przeszłość mają za sobą inni zawodnicy, którzy latem dołączyli do ekipy Pniówka: Adrian Kopacz, Mateusz Wrana i Tomasz Musioł. Do kadry Pniówka dołączył też ponownie napastnik Marcin Sobczak, który grał już w barwach tego klubu w latach 2013-2017. Nowymi bramkarzami w zespole są Patryk Królczyk (ostatnio Olimpia Grudziądz) i junior Rafał Baron. Z Iskry Pszczyna działaczom Pniówka udało się sprowadzić napastnika Michała Pruska. Kadrę uzupełnili trzej młodzieżowcy wypożyczeni z GKS-u 1962 Jastrzębie: Konrad Hasior, Marcin Franc i Oskar Paleczny.

Na rynku transferowym nie próżnowali też działacze beniaminka III ligi Ruchu Radzionków. Cidry latem nieco przemeblowały kadrę. W zespole trenera Kamila Rakoczego nie zobaczymy już doświadczonych Piotra Rockiego i Marcina Dziewulskiego, którzy postanowili zawiesić piłkarskie buty na przysłowiowym kołku. Po okresie wypożyczenia do Górnika Zabrze wrócił Marcin Masłowski. Karol Kajda szuka sobie nowego klubu. Do innej drużyny wypożyczony zostanie Bartosz Borowiec. W ich miejsce Ruch sprowadził graczy, którzy mają wnieść nową jakość do drużyny z Radzionkowa. Najbardziej znanym zawodnikiem, który latem zasilił kadrę Cidrów jest Mikołaj Łabojko z Piasta Gliwice. Z Siarki Tarnobrzeg przybył Jakub Barteczko. Klub postawił też na wyróżniających się w poprzednim sezonie czwartoligowców: Daniela Srokę z Sarmacji Będzin i Dawida Stambułę z Górnika Piaski. Ponadto z GKS-u Katowice wypożyczony został Patryk Wnuk, a po okresie gry w brytyjskiej Victorii Londyn do Ruchu wrócił Dawid Krzemień.

Do trzecioligowych rozgrywek przystąpi też uratowany cudem przed degradacją zespół rezerw Górnika Zabrze. Na razie wiadomo, że występować w niej będą zawodnicy z zespołu juniorów oraz gracze pierwszej drużyny, którzy nie będą się łapać do kadry występującej w Lotto Ekstraklasie.

Zestaw par 1. kolejki:

3 sierpnia (piątek)
godz. 17.00: Ruch Zdzieszowice - Ślęza Wrocław, sędzia: sędzia: Szymon Łężny (Opole)

4 sierpnia (sobota)
godz. 14.00: Agropolon Głuszyna - Gwarek Tarnowskie Góry, sędzia: Paweł Dziopak (Tychy)
godz. 15.00: Rekord Bielsko-Biała - Górnik II Zabrze, sędzia: Bartosz Owsiany (Opole)
godz. 17.00: Foto-Higina Gać - Pniówek Pawłowice, sędzia: Maciej Dudek (Wrocław)
godz. 17.00: Warta Gorzów Wielkopolski - Stilon Gorzów Wielkopolski, sędzia: Mateusz Maj (Wrocław)
godz. 17.00: Piast Żmigród - MKS Kluczbork, sędzia: Maciej Mikołajewski (Zielona Góra)
godz. 17.00: Ruch Radzionków - Miedź II Legnica, sędzia: Łukasz Sowada (Opole)
godz. 17.00: Lechia Dzierżoniów - Stal Brzeg, sędzia: Leszek Lewandowski (Katowice)
godz. 18.00: Górnik Polkowice - Zagłębie II Lubin, sędzia: Dawid Matyszczak (Opole)

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami