Wyjazdowe wygrane Pniówka i Jastrzębia - 5 kolejka III ligi

Oba śląskie kluby zanotowały cenne zwycięstwa po 2:1. Po raz kolejny przegrywają natomiast rezerwy zabrskiego Górnika.

Podopieczni Jarosława Skrobacza wygrali w Żmigrodzie z miejscowym Piastem 2:1, po golu kapitana Kamila Jadacha w 11. minucie oraz bramce Dominika Szczęcha na 2:0.  Przy obu golach asystę zanotował Ukrainiec Farid Ali. Ambitni gospodarze byli w stanie odpowiedzieć w 85. minucie tylko honorowym trafieniem autorstwa Filipa Kendzi, który celnie główkował po rzucie rożnym. Dzięki trzeciej wygranej - jastrzębianie zajmują pozycje wicelidera III ligi!

Piast Żmigród - GKS 1962 Jastrzębie 1:2 (0:1)

0:1 - Kamil Jadach, 11 min.

0:2 - Dominik Szczęch, 72 min.

1:2 - Filip Kendzia, 85 min.

Piast Żmigród: Szczerbal - Gołębiewski, Niewiściuk (74' Stachowiak), Badel, Kendzia, Sołtysiński (82' Olkiewicz), Zagórski (74' Majbroda), Kępczyński, Celuch, Bobkiewicz (71' Mazurek), Furta.

GKS 1962 Jastrzębie: Drazik - Mazurkiewicz, Pacholski,Szymura, Kulawiak (46' Szczęch) - Zajączkowski, Farid Ali (85' Kawula), Musioł, Tront - Jadach, Caniboł (75' Weis).

Sędzia: Tomasz Białek (Drezdenko).

Żółte kartki: Celuch, Kendzia oraz Tront, Pacholski, Zajączkowski.

Pniówek Pawłowice przywozi bardzo cenne punkty z Wałbrzycha. Pawłowiczanie także 2:1 wygrali z Górnikiem. W 72. minucie z rzutu wolnego uderzył na bramkę Karol Goik, a interweniujący obrońca Jan Rytko nie zapobiegł nieszczęściu. Już 3 minuty później do wyrównania doprowadził Marcin Murawski, po wolnym z ok. 30. metrów.

Pod koniec meczu Michał Szczyrba skutecznie wyegzekwował 11-tkę, po faulu w polu karnym na Kamilu Kosteckim. Zespół Jana Wosia aktualnie plasuje się w środku ligowej tabeli, ale w środę 24 września rozegra w Pawłowicach zaległe spotkanie z Falubazem.

Górnik Wałbrzych - Pniówek Pawłowice 1:2 (0:0)

0:1 - Jan Rytko, 72 min. (samob.)

1:1 - Marcin Murawski, 75 min.

1:2 - Michał Sczyrba, 85 min. (karny)

Pniówek Pawłowice: Nowak, Szary, Goik, Lorenc, Krakowski (90' Benek), Szczyrba (90' Lalko), Kostecki, Kukla, Semeniuk (59' Szymura), Sobczak (59' Majsner)

Po raz drugi z rzędu przegrywają niestety rezerwy Górnika Zabrze. Po świetnym początku rundy, zespół duetu trenerskiego: Dankowski-Kostrzewa zbliża się coraz bardziej do strefy spadkowej. W Zielonej Górze Górnicy ulegli tamtejszemu beniaminkowi 2:0. Obie bramki padły na początku drugiej połowy. Najpierw z rzutu karnego trafił Piotr Andrzejczak, a chwilę później prowadzenie dla gospodarzy podwyższył debiutujący w ich barwach Michał Chyrek.

Falubaz Zielona Góra - Górnik II Zabrze

1:0 - Piotr Andrzejczak, 49 min. (karny)

2:0 - Michał Chyrek,  53 min.

Z pozostałych spotkań na uwagę zwraca kanonada w derbach Wrocławia. Sam mecz miał niecodzienny przebieg! Pełniący obowiązki gospodarza zespół rezerw Ślaska Wrocław już po 34. minutach prowadził 4:0. Jeszcze przed przerwą dał sobie wbić pierwszego gola, by po zmianie stron, w 12. minut stracić kolejne trzy, a w doliczonym czasie gry decydującą bramkę na 4:5!

W niedzielę o 17:00 Unia Turza Śląska zmierzy się z BKS-em Stal Bielsko-Biała.

Pozostałe wyniki 5. kolejki III ligi:

Olimpia Kowary - KS Polkowice 1:1

Lechia Dzierżoniów - Miedź II Legnica 1:3  (Łukasz Maciejewski 39 - Mateusz Cieślik 15, Lucjan Zieliński 33, Mateusz Zatwarnicki 63)

Śląsk II Wrocław - Ślęza Wrocław 4:5 (Adrian Łyszczarz 2, Kamil Biliński 10, 33, Łukasz Madej 23 - Mateusz Kluzek 35, 62, Jakub Bohdanowicz 50, Dawid Molski 60, 90)

Ruch Zdzieszowice - Stal Brzeg 0:0

Rekord Bielsko-Biała - Skra Częstochowa 1:1 (Dawid Ogrocki 16 - Piotr Mastalerz 74)

źródło: inf. własna/ 90minut.pl / Pniówek Pawłowice / Falubaz ZG