Ruch "musi" wygrać z Górnikiem. Rekord wyprowadza się z "Cygańskiego Lasu" - zapowiedź 28. kolejki III ligi

FOTO: Robert Stroiński FOTO: Robert Stroiński

28. seria gier w III lidze rozpocznie się od domowego pojedynku Pniówka, a zakończy w niedzielę spotkaniem Rekordu, wyjątkowo na BBOSiRze zamiast w "Cygańskim Lesie".

Jednakże dla śląskich kibiców najciekawiej powinno być w Radzionkowie, gdzie zagrożone degradacją "Cidry" podejmą w lokalnym i prestiżowym starciu zabrskich "Rezerwistów". Z uwagi na bardzo prawdopodobny spadek śląskiego trio z II ligi (Ruch, ROW i Rzowój) - może się okazać, iż z III do IV ligi zdegradowane zostaną dodatkowe trzy zespoły, czyli spadną wszystkie drużyny plasujące się na miejscach od 13. do 18.

Na dzień dzisiejszy Ruch Radzionków zajmuje 14. lokatę z 30. punktami i do "bezpiecznej", pomniejszonej strefy brakuje mu trzech oczek. Uważać muszą także piłkarze coraz słabiej grającego na wiosnę Pniówka Pawłowice, którzy mają już  tylko 7 punktów zapasu nad spadkową strefą, a w sobotę już o godz. 13:00 podejmą na własnym boisku rezerwy Zagłębia Lubin

Opróćz tego będący już na "wakacjach" Gwarek Tarnowskie Góry zagra w Kluczborku z tamtejszym MKS-em, a Rekord B-B dość nietypowo, bo tym razem na sztucznej murawie BBOSiR przy ul. Młyńskiej podejmie Stal Brzeg. Powodem chwilowej wyprowadzki jest przekazanie w gestię FIFA domowego stadionu w "Cygańskim Lesie", na potrzeby uczestników nadchodzących Mistrzostw Świata U-20. 

Zestaw par 28. kolejki III ligi:
11 maja (sobota):
Pniówek Pawłowice Śląskie - Zagłębie II Lubin 11 maja, 13:00
Foto-Higiena Gać - Ślęza Wrocław, godz. 14:00
Warta Gorzów Wlkp. - Ruch Zdzieszowice, godz. 15:30
Ruch Radzionków - Górnik II Zabrze, godz. 17:00
Agroplon Głuszyna - Górnik Polkowice, godz. 17:00
MKS Kluczbork - Gwarek Tarnowskie Góry, godz. 17:00
Piast Żmigród - Lechia Dzierżoniów, godz. 17:00
Stilon Gorzów Wlkp. - Miedź II Legnica, godz. 18:00

12 maja (niedziela):
Rekord Bielsko-Biała - Stal Brzeg 12 maja, 16:00 (Stadion BBOSiR)

źródło: inf. własna

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami