Lider w Zabrzu, derby w Pawłowicach, w Radzionkowie zagrożeni spadkiem - zapowiedź 30. kolejki III ligi

FOTO: Natalia Humska FOTO: Natalia Humska

W 30. serii gier najciekawiej powinno być w Pawłowicach Śląskich, gdzie dojdzie do lokalnego starcia Pniówka z Gwarkiem oraz w niedzielę w Zabrzu - dokąd zawita lider i prawie pewny II-ligowiec.

Po spadku Ruchu i Rozwoju oraz bardzo prawdopodobnym rybnickiego ROW-u, bardzo ciekawa sytuacja wytworzyła się w grupie 3. III ligi. Na 5 kolejek do końca sezonu, zagrożonych spadkiem pozostaje połowa zespołów w tabeli! W przypadku degradacji aż 6. drużyn w tym sezonie, nawet zajmujące aktualnie 7. i 8. lokatę rezerwy Miedzi oraz Ruch Zdzieszowice nie mogą czuć się bezpiecznie. 

Z ekip z naszego regionu w najgorszej sytuacji znajdują się radzionkowskie "Cidry", które są "pod kreską". W sobotę o 17:00 podopieczni Kamila Rakoczego zmierzą się w meczu o "6 punktów" z plasującą się jeszcze niżej Lechią Dzierżoniów. Dla Ruchu to już naprawdę ostatni dzwonek ostrzegawczy. Pora punktować za trzy, jeśli w Radzionkowie poważnie myślą o zachowaniu statusu III-ligowca na przyszły sezon!

30. serię gier rozpocznie starcie "Rekordzistów" z legnickimi rezerwami. Spotkanie po raz drugi dla bielszczan zostanie rozegrane na stadionie BBOSiR przy ulicy Młyńskiej, a nie w popularnym "Cygańskim Lesie" - ze względu na ropoczynające się w następnym tygodniu m.in. w Bielsku-Białej i Tychach MŚ w kategori U20.

Śląskich kibiców zapraszamy w sobotę o 17:00, na stadion w Pawłowicach Śląskich, gdzie dojdzie do ciekawej, derbowej konfrontacji miejscowego Pniówka z Gwarkiem Tarnowskie Góry. Natomiast w niedzielę o godz. 13:00 zabrscy rezerwiści spróbują na boisku Sparty powstrzymać III-ligowego hegemona, prawie pewnego awansu lidera - Górnika Polkowice.

Zestaw par 30. kolejki III ligi:

18 maja (sobota):
Rekord Bielsko-Biała - Miedź II Legnica, godz. 13:00 (Stadion BBOSiR ul. Młyńska)
Warta Gorzów Wlkp. - Stal Brzeg, godz. 15:30
Ruch Radzionków - Lechia Dzierżoniów, godz. 17:00
Piast Żmigród - Ślęza Wrocław, godz. 17:00
Foto-Higiena Gać - Zagłębie II Lubin, godz. 17:00
Pniówek Pawłowice - Gwarek Tarnowskie Góry, godz. 17:00
Stilon Gorzów Wlkp. - MKS Kluczbork, godz. 18:00

19 maja (niedziela):
Górnik II Zabrze - Górnik Polkowice, godz. 13:00 (stadion MOSiR Sparta Zabrze)
Agroplon Głuszyna - Ruch Zdzieszowice, godz. 17:00 (w Namysłowie)

źródło: inf. własna

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami