Derby dla Niebieskich! Ruch powiększył przewagę nad Polonią - wyniki 27. kolejki III ligi

Grający przez większą część meczu w dziesiątkę zespół Ruchu Chorzów pokonał Polonię Bytom 2:1. W "meczu wiosny" Niebiescy pokonali najpoważniejszego rywala i są na ostatniej prostej, by zapewnić sobie awans do II ligi.

Mecz na szczycie przyniósł sporo emocji. Spotkanie rozpoczęła się fantastycznie dla gospodarzy, którzy szybko objęli prowadzenie. W 16. minucie mocnym strzałem pod poprzeczkę Dominika Brzozowskiego pokonał Marcin Kowalski. Jednak niespełna dziesięć minut później na środku boiska doszło do sytuacji, która miała ogromny wpływ na losy meczu. Do wysokiej piłki wyskoczyli Michał Biskup i Norbert Radkiewicz. W wyniku tego starcia kontuzji doznał zawodnik Polonii, a napastnik Ruchu zobaczył czerwoną kartkę.

Grający w dziesiątkę chorzowianie cofnęli się do defensywy i szukali swoich szans w kontrach. W 34.minucie było już 2:0, bowiem po dośrodkowaniu z rzutu wolnego autorstwa Łukasza Janoszki piłkę do bramki Polonii posłał Kacper Będzieszak. Jednak jeszcze przed przerwą bytomianie zdobyli kontaktowego gola. Jego autorem był Patryk Stefański. Tuż przed zakończeniem pierwszej części Dawid Krzemień trafił w słupek.

Wyniki 27. kolejki:

Ruch Chorzów - Polonia Bytom 2:1 (2:1)
1:0 - Kowalski, 15 min.
2:0 - Będzieszak, 34 min.
2:1 - Stefański, 41 min.
Ruch: Bielecki – Będzieszak, Kasolik, Kawula, Kwaśniewski (72. Paszek) – Wyroba (46. Kulejewski), Mokrzycki – Janoszka (80. Idzik), Foszmańczyk, Kowalski (88. Lechowicz) – Biskup.
Polonia: Brzozowski – Budzik (58. Lachowski), Bedronka, Radkiewicz (28. Belica), Wróbel (58. Celuch) – Konieczny, Płonka – Żagiel, Krzemień, Pączko (58. Ochwat) – Stefański (86. Górka).

Pniówek Pawłowice - ROW 1964 Rybnik 2:1 (1:0)
1:0 - Morcinek, 12 min.
1:1 - Gomola, 53 min.
2:1 - Weis, 76 min.
Pniówek: Gocyk - Mazurkiewicz, Ciuberek, Turoń (10. Wiciński), Glenc, Morcinek, Spratek, Łaski, Łukasik, Weis, Caniboł.
ROW: Plewka - Janik, Pacholski, Krotofil, Baranskyi, Kuczera, Kuzior, Tomaszewski (85. Migus), Warmiński, Gomola, Gajda.

Górnik II Zabrze - Rekord Bielsko-Biała 1:2 (0:1)
0:1 - Szymański, 5 min.
1:1 - Kiklaisz, 84 min. (karny)
1:2 - Szymański, 90 min. (karny)
Górnik II: Neugebauer – J. Szymański, Surowiec, Wingralek, Flak, Lukoszek, Baranowicz, Pranica, Całka, Hrosu, Dziedzic.

Miedź II Legnica - Stal Brzeg 1:3 (0:3)
0:1 - Niemczyk, 24 min. (karny)
0:2 - Niemczyk, 37 min.
0:3 - Dychus, 40 min.
1:3 - Niewiadomski, 82 min.

Warta Gorzów Wielkopolski - Zagłębie II Lubin 1:2 (1:1)
1:0 - Posmyk, 12 min. (karny)
1:1 - Dudziński, 37 min.
1:2 - Dudziński, 90 min. (karny)

Piast Żmigród - Foto-Higiena Gać 1:1 (0:0)

0:5 - Stępień, 83 min.

Polonia Świdnica - Lechia Zielona Góra 0:4 (0:3)
0:1 - Małecki, 19 min.
0:2 - Kaczmarczyk, 29 min. (karny)
0:3 - Konieczny, 31 min.
0:4 - Małecki, 80 min.

LKS Goczałkowice-Zdrój - Polonia Nysa 4:0 (3:0)

Czołówka klasyfikacji strzelców:

21 goli - Marcin Przybylski (Foto-Higiena Gać)
20 goli - Mariusz Idzik (Ruch Chorzów)
19 goli - Piotr Stępień (Ślęza Wrocław), Adam Żak (Polonia Bytom)
17 goli - Szymon Kobusiński (Lechia Zielona Góra)
16 goli - Adam Setla (Polonia Nysa)
15 goli - Bartosz Marchewka (LKS Goczałkowice-Zdrój),
14 goli - Piotr Ćwielong (LKS Goczałkowice-Zdrój), Dawid Hanzel (Pniówek Pawłowice)
13 goli - Szymon Szymański (Rekord Bielsko-Biała)
11 goli - Damian Celuch (Stal Brzeg 10, Polonia Bytom 1), Michał Mokrzycki (Ruch Chorzów), Paweł Posmyk (Warta Gorzów Wielkopolski), Bartosz Włodarczyk (MKS Kluczbork)