Ryszard Wieczorek wraca do Odry Wodzisław

Ryszard Wieczorek wraca do Odry Wodzisław

Porażka w meczu z Lechią Zielona Góra sprawiła, że zespół Odry Wodzisław znalazł się w strefie spadkowej. Zarząd klubu podjął decyzję o rozstaniu z dotychczasowym szkoleniowcem Łukaszem Targielem i na ostatnie sześć kolejek prowadzenie drużyny powierzył Ryszardowi Wieczorkowi.

Wieczorek to legenda wodzisławskiego klubu. Praktycznie całą karierę piłkarską spędził w Odrze. Grał z nią na szczeblu III i II ligi. Już jako doświadczony zawodnik by ł jednym z liderów zespołu, który w 1996 roku awansował do Ekstraklasy. Później trzykrotnie prowadził wodzisławian w roli trenera. Teraz 60-letni szkoleniowiec podjął się trudnego zadania uratowania Odry przed spadkiem z III ligi. 

Warto zwrócić uwagę, że Wieczorek będzie już czwartym trenerem Odry w bieżącym sezonie. Jesienią z prowadzenia zespołu zrezygnował autor jego awansu do grona trzecioligowców Damian Nowak. Do końca rundy jesiennej za trenowanie wodzisławskiej drużyny odpowiedzialny był Mieczysław Jakubowski. Zimą doszło w Wodzisławiu do "rewolucji kadrowej", w wyniku której doszło do kolejnej zmiany trenera. Został nim Łukasz Targiel. Teraz stery Odry przejął najbardziej doświadczony z tego grona Wieczorek.

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami