Zmiana lidera - niedzielne mecze w III lidze

Piłkarze z Jastrzębia (czarne stroje) stracili fotel lidera na rzecz beniaminka - Stali Brzeg. Piłkarze z Jastrzębia (czarne stroje) stracili fotel lidera na rzecz beniaminka - Stali Brzeg.

Po kilku tygodniach beniaminek III ligi "zluzował" na fotelu lidera GKS 1962 Jastrzębie!

Po szalonym i obfitującym w 7 bramek meczu, rewelacyjny beniaminek Stal Brzeg wygrał w Zabrzu z rezerwami Górnika i dzięki sobotniemu remisowi GKS-u 1962 Jastrzębie w Częstochowie - wyprzedził ich w tabeli lepszą różnicą bramek.

Mecz na boisku MOSiR-u Sparty lepiej rozpoczęli goście z Opolszczyzny, którzy wyszli na prowadzenie w 25. minucie - po trafieniu doświadczonego Krzysztofa Gancarczyka. Również ten piłkarz zapewnił beniaminkowi zwycięstwo - trafiając na 3 minuty przed końcem i ustalając ostateczny wynik na 4:3.

W międzyczasie kibice w Zabrzu oglądali grad goli i prawdziwy rollercoaster! 5 minut po trafieniu Gancarczyka, wyrównał dla Górnika Bartosz Pikul. Drugą połowę znowu lepiej zaczęli goście, którzy już w 49. minucie ponownie wyszli na prowadzenie po golu Piotra Józefkiewicza

Ich radość trwała tylko kilka minut, gdyż w 53. minucie gry do wyrównania doprowadził Marcin Urynowicz, a 3 minuty później "poprawił" Szymon Żurkowski i zabrzanie po raz pierwszy w tym szalonym meczu objęli prowadzenie. Wyrównującą bramkę na 3:3 dla Stali w 68. minucie strzelił Tomasz Gajda, a zwycięskiego gola jak już wspominaliśmy - Gancarczyk

W drugim niedzielnym meczu Rekord Bielsko-Biała dzięki trafieniu na dwie minuty przed końcem spotkania, pokonał rezerwy legnickiej Miedzi. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Dawid Ogrocki. Gol padł po dośrodkowaniu Łukasza Szędzielarza, a zamykający akcję skrzydłowy Rekordu zmusił golkipera przyjezdnych do kapitulacji.

Sprawę gospodarzom sami ułatwili piłkarze Miedzi II: Woźniczka (82. minuta) i Krawczun (86. min.), którzy dostając czerwoną kartkę  - osłabili swój zespół w końcowych minutach meczu. Już w doliczonym czasie gry Dawid Nagi trafił z wolnego w poprzeczkę legnickiej bramki. Tym samym bielszczanie wygrali pierwszy raz od  sześciu kolejek i dzięki temu w tabeli przesunęli się na 8. lokatę z 15 punktami na koncie.