Pniówek Pawłowice lepszy od Iskry Pszczyna

W rozegranym w Pszczynie sparingu, III-ligowy Pniówek Pawłowice pokonał IV-ligową Iskrę Pszczyna 3:1 (2:1). W obu drużynach zagrało wielu testowanych piłkarzy.

W spotkanie lepiej weszli gospodarze, którzy już w 7. minucie za sprawą testowanego Bartosza Wojtkowa z Granicy Ruptawa - wyszli na prowadzenie. Napastnik Iskry, którym zainteresowany był też Pniówek, w zamieszaniu podbramkowym strzałem przy słupku z 16. metra wykorzystał podanie innego testowanego piłkarza - Kamila Gorzały z III-ligowego GKS-u 1962 Jastrzębie.

Na 1:1, 10 minut później wyrównał Marcin Sobczak, który z 5. metrów dobił strzał z dystansu Michała Szczyrby. Prowadzenie podopiecznym Jana Wosia zapewnił jeszce w I połowie 36-letni Sławomir Szary - celnie główkując po rzucie rożnym wykonanym przez Kamila Glenca.

Wynik spotkania na 3:1 dla gości ustalił testowany pomocnik Sebastian Szymura z ROW-u Rybnik, który celnie trafił z 7. metrów, po wycofaniu piłki w polu karnym przez testowanego napastnika Mariusza Bojarskiego z rezerw GKS-u Tychy.

Opróćz wyżej wymienionych, sprawdzani byli także pomocnicy: Artur Miły z Granicy oraz Mateusz Skrobol z Nadwiślana Góra w drużynie trenera Mariusza Wójcika oraz juniorzy z MOSiRu Jastrzębie-Zdrój: Jakub Benek i Bartłomiej Lorenc, a także PopowiczDębu Gaszowice w zespole z Pawłowic.

W kolejnych grach kontrolnych Iskra w sobotę zmierzy się o godz. 13 w Żelisławicach z IV-ligową Przemszą Siewierz, natomiast Pniówek w swoim 5. sparingu zagra w piątek u siebie z beiaminkiem III-ligi Unią Turza Śląska

Iskra Pszczyna – Pniówek Pawłowice 1:3 (1:2)

1:0 – Bartosz Wojtków 7 min.

1:1 – Marcin Sobczak 17 min.

1:2 – Sławomir Szary 33 min. (głową)

1:3 – Sebastian Szymura 84 min.

Iskra Pszczyna:
I połowa: Promny – Gołek, Grabczyński, Biedrzycki, Kowaliczek, Miły, Gorzała, Maślorz, Zawadzki, Grajcarek, Wojtków
II połowa: Sitko – Miroski, Grabczyński, Biedrzycki (83. Ryguła), Kułagowski, Żur, Fabisiak, Gorzała (72. Chlapek), Skrobol, Wdowiak, Wojtków (78. Wiera)
Trener Mariusz Wójcik

Pniówek Pawłowice:
I połowa: P. Nowak - Przybyła, Goik, Kukla, Szary, Adamek, Ciuberek, Szczyrba, Glenc, Pstuś, Sobczak.
II połowa: Szelong - Babisz, Lalko, A. Nowak, Lorenc, Szymura, Popowicz, Benek, Semeniuk, Bojarski, Przemyk.