Pniówek na remis z Unią Turza

W meczu sparingowym rozegranym w piątek w PawłowicachPniówek zremisował z beniaminkiem III-ligi Unią Turza Śląska 2:2 (1:2). Bramki dla pawłowickiej drużyny zdobyli doświadczeni: Sławomir Szary i Marcin Sobczak., a dla rywali z Turzy - dwukrotnie trafił z bliska Dawid Hanzel.

Przez pierwsze 30 min. znaczną przewagę osiągnął tegoroczny beniaminek III-ligi, którą udokumentował dwoma golami Hanzela. Oba były bardzo podobne do siebie. Najpierw po dośrodkowaniu z wolnego Dariusza Pawlusińskiego i przedłużeniu Glenca - snajper Unii dołożył tylko z bliska nogę. 12. minut później ponownie Pawlusiński zagrał tym razem prostopadłą piłkę do Sikorskiego, ten odegrał wzdłuż bramki gdzie ponownie z najbliższej odległości trafił Hanzel.

(Wyrównana walka na boisku - dała sprawiedliwy remis,foto: KoKo)

Gospodarze odpowiedzieli bramką kontaktową w 37. minucie. Stratę w środkowej strefie zanotował Bochenek, pawłowiczanie zagrali długą piłkę w pole karne, gdzie z z ostrego kąta , w krótki róg pod poprzeczkę, trafił Sławomir Szary. W drugiej części w drużynie gości zagrało 7. testowanych graczy przez co przewagę uzyskali podopieczni Jana Wosia. W efekcie w 71. minucie doprowadzili do wyrównania. Ofensywną akcją przy linii bocznej popisał się Kamil Adamek, po czym dograł wzdłuż bramki, a całą akcję sfinalizował Marcin Sobczak. W końcówce spotkania przed wyborną okazją znalazł się Jonatan Domin, ale testowany bramkarz Pniówka - Nowak okazał się lepszy od skrzydłowego Unii.

W barwach gospodarzy testowani byli m.in.: bramkarz Paweł Nowak z Gwarka OrnontowiceSebastian Szymura z rezerw ROW-u RybnikKamil Popowicz z III-ligowego Startu Warlubie oraz juniorzy ze szkółki MOSiR-u Jastrzębie-Zdrój - Bartłomiej Lorenc i Jakub Benek. Po raz pierwszy w zespole Jana Wosia zagrał też pomocnik Patryk Widuch - ostatnio grający w spadkowiczu z II ligi - Nadwiślanie Góra.

(Trener Jan Woś oglądał sparing z góry,foto: KoKo)

Natomiast trener Jan Adamczyk sprawdził aż 7 nowych piłkarzy i z tego grona chciałby pozyskać stopera oraz bocznego pomocnika. Unia jest już blisko porozumienia w sprawie podpisania umów z: obrońcą Glencem, pomocnikiem Szymonem Gałeckim z Naprzodu Czyżowice. oraz z 17-letnim Dawidem Pawlusińskim, który już zagrał w wyjściowym składzie u boku ojca - Dariusza. Dodatkowo po krótkim pobycie w Jastrzębiu do drużyny powróci boczny pomocnik Jonatan Domin.

Pniówek Pawłowice: (I połowa) Szelong - Przybyła, testowany, Kukla, Szary, testowany, Ciuberek, testowany, Semeniuk, Szczyrba, Glenc (II połowa) testowany - Babisz, Goik, Nowak, testowany, testowany, testowany, Adamek, Chmiel, testowany, Sobczak

Unii Turza: (I połowa) testowany bramkarz - Bochenek, Radler, Kuczok, Glenc - Dariusz Pawlusiński, Markiewicz, Sz. Gałecki, Sikorski, Kulczyk - Hanzel.

W drugiej połowie zagrali także: Dawid Pawlusiński, Staniczek, Domin, Sitnik i 7 testowanych.

Pniówek Pawłowice - Unia Turza 2:2 (1:2)

0:1 - Dawid Hanzel 7 min.

0:2 - Dawid Hanzel 19 min.

1:2 - Sławomir Szary 37 min.

0:1 - Marcin Sobczak 71 min.