Dlaczego Concordia Knurów wycofała się z rozgrywek IV ligi?

Dlaczego Concordia Knurów wycofała się z rozgrywek IV ligi?

To była zaskakująca decyzja - tuż przed rozpoczęciem rozgrywek IV ligi z rywalizacji wycofała się drużyna Concordii Knurów. Co było przyczyną tej dramatycznej dla klubu decyzji?

"Trudna sytuacja finansowa spowodowała, że Zarząd Klubu Sportowego Concordia Knurów podjął decyzję o wycofaniu zespołu seniorów z rozgrywek IV ligi. Trwają działania organizacyjne, które mają na celu uzdrowienie kilkuletnich zaniedbań, które doprowadziły do fatalnej kondycji finansowej Klubu. Najbliższe dni dadzą odpowiedź co do dalszej przyszłości seniorskiej piłki nożnej w Knurowie. Trudna sytuacja finansowa spowodowała, że wielu zawodników znalazło sobie nowych pracodawców, bądź takowych szuka. Są też tacy, którzy nie bacząc na kłopoty finansowe nadal chcą pomóc i bronić barw Concordii Knurów. To właśnie z myślą o nich trwają działania, które mają na celu zrobienie wszystkiego, by seniorska piłka nożna w Knurowie nie zamarła. W jakiej formie i na jakim poziomie rozgrywkowym? Z odpowiedzią musimy niestety zaczekać" - taki komunikat pojawił się na facebookowym profilu klubu. Póki co nikt z zarządu klubu nie chce komentować tej decyzji.

W Knurowie zawrzało. Na wniosek radnych zwołane zostanie nadzwyczajne posiedzenie Komisji Sportu Rekreacji Turystyki i Promocji Zdrowia Rady Miasta Knurów, na którym pojawić mają się działacze Concordii oraz prezydent Piotr Surówka odpowiedzialny za sprawy sportu w mieście. Radnych zbulwersował przede wszystkim fakt, że ledwo co zakończyła się modernizacja stadionu przy ul. Dworcowej, a teraz nie będzie komu na nim grać.

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami