Szombierki szykują się do jubileuszowego roku

Szombierki szykują się do jubileuszowego roku

Przygotowania do rundy wiosennej rozpoczęli piłkarze Szombierek Bytom. Trener Radosław Osadnik chce, by jego zespół przed rozpoczęciem zmagań o ligowe punkty rozegrał siedem sparingów.

Po rundzie jesiennej Szombierki zajmują siódme miejsce w tabeli grupy I Haiz IV ligi z dorobkiem 20 punktów. Do lidera, czyli do rywala zza miedzy, bytomskiej Polonii tracą aż 15 punktów. W tym roku Szombierki obchodzą swoje 100-lecie i właśnie z tego powodu, działacze, sztab i zawodnicy mówią, że jeszcze nie powiedzieli ostatniego słowa.

- Trenujemy cztery razy w tygodniu plus sparing w sobotę. Mamy do dyspozycji boisko ze sztuczną nawierzchnią, halę no i oczywiście siłownię, w której nad przygotowaniem siłowym będzie czuwał trener Rafał Bytomski. Jeśli chodzi o cele, to chcielibyśmy dołączyć do walki o pierwsze miejsce. O obchodach stulecia mogę powiedzieć, że według nie potwierdzonych wiadomości, powinny one się odbyć w okresie letnim, a nie w lutym. O ruchach transferowych będę mógł poinformować prawdopodobnie w połowie lutego. Do tego czasu zrobimy przegląd zawodników i zdecydujemy, kto zostanie, a z kim się pożegnamy - mówi Krzysztof Malicki, drugi trener Szombierek.

Plan sparingów zimowych sparingów Szombierek Bytom:
26 stycznia: Szombierki Bytom - KS Olkusz
2 lutego: Szombierki Bytom - APN Odra Wodzisław
9 lutego: Szombierki Bytom - KS Miedary
16 lutego: Szombierki Bytom - Górnik II Zabrze
23 lutego: Szombierki Bytom - Polonia Łaziska
2 marca: Szombierki Bytom - Ruch Radzionków
9 marca: Szombierki Bytiom - Kuźnia Ustoń (jeszcze nie potwierdzone)

Źródło: szombierkibytom.pl/futboljura.pl

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami