Znicz Kłobuck wycofał się z rozgrywek ZINA IV ligi! Będzie baraż

Znicz Kłobuck wycofał się z rozgrywek ZINA IV ligi! Będzie baraż

Znicz Kłobuck nie zagra w sezonie 2021/2022 w ZINA IV lidze - taką decyzję podjął zarząd klubu. Działacze Znicza zwrócili się do zarządu Śląskiego Związku Piłki Nożnej z prośbą o wyrażenie zgody na grę w ZINA klasie okręgowej w grupie Częstochowa - Lubliniec.

W siedziby ŚlZPN wpłynęło oficjalne pismo zarządu Znicza sygnowane podpisem prezesa Andrzeja Zalskiego, w którym prosi on o wyrażenie zgody na start w rozgrywkach "okręgówki". Czytamy w nim m. in.: "Prośba ta jest podyktowana sytuacją klubu. W dobie stanu zagrożenia epidemiologicznego, problemów z jakimi borykają się sponsorzy oraz zbyt niską dotacją samorządową, klub nie jest w stanie uczestniczyć w rozgrywkach IV ligi. Analizując sytuację jaka powstała w lidze okręgowej, gdzie jest 17 drużyn, prosimy o umożliwienie nam gry w tym sezonie jako 18. drużyna".

Jeżeli zbierający się we wtorek (3 sierpnia) zarząd ŚlZPN wyrazi zgodę na prośbę klubu z Kłobucka, zwolni się jedno miejsce w ZINA IV lidze. I ono najprawdopodobniej będzie stawką barażu, w którym wystąpić mają prawo drużyny sklasyfikowane na trzynastych miejscach w grupach ZINA IV ligi na finiszu sezonu 2020/2021 czyli Sarmacja Będzin (grupa I) i Jedność 32 Przyszowice (grupa II). Oba kluby wstępnie wyraziły zgodę na przystąpienie do rywalizacji o pozostanie w gronie czwartoligowców. Nie wykluczone, że do barażu dojdzie 7 lub 11 sierpnia na neutralnym boisku Grunwaldu Ruda Śląska.

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami