Mamia Jikia nowym trenerem Śląska Świętochłowice

Mamia Jikia nowym trenerem Śląska Świętochłowice

Nowym szkoleniowcem występującej w ZINA IV lidze drużyny Śląska Świętochłowice został Mamia Jikia. 46-letni Gruzin zastąpił na tym stanowisku Sebastiana Gawełczyka.

Zarząd świętochłowickiego klubu poinformował, że 16 grudnia rozwiązał za porozumieniem stron umową z dotychczasowym trenerem Śląska Sebastianem Gawełczykiem. Prowadził on czwartoligowca od października, kiedy to zastąpił zwolnionego po ośmiu kolejkach bieżącego sezonu Arkadiusza Spiolka.

Wiadomo już, że do rundy wiosennej drużynę Śląska przygotowywał będzie Mamia Jikia. Gruzin większą część swojej kariery spędził w Polsce, gdzie reprezentował barwy takich klubów jak Ruch Chorzów, Amica Wronki, Wisła Płock i ŁKS Łódź. Oprócz tego występował także w austriackim LASK Linz oraz gruzińskich zespołach SK Zugdidi-91, Odiszi Zugdidi i Szewardeni-1906 Tbilisi. Po ośmioletniej przerwie w grze w 2016 roku został członkiem amatorskiego klubu Unia Kosztowy. W 2018 roku zakończył grę w tymże klubie i przeszedł do GKS Rozbark. Po sezonie 2018/19 definitywnie zakończył grę w piłkę nożną.

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami