Unia Książenice wycofuje się z ZINA IV ligi!

Unia Książenice wycofuje się z ZINA IV ligi!

Unia Książenice nie zagra w sezonie 2022/2023 w rozgrywkach ZINA IV ligi ! Zarząd klubu opublikował komunikat, w którym poinformował o swojej decyzji. W Śląskim Związku Piłki Nożnej nie ma na razie oficjalnego pisma w tej sprawie. 

"W ostatnim czasie w naszym klubie doszło do sporych zmian. Musimy potwierdzić medialne doniesienia mówiące o wycofaniu zespołu z rozgrywek IV ligi i jednoczesnej chęci gry dwa poziomy rozgrywkowe niżej, w A-klasie. Decyzja o takim posunięciu zapadła podczas ostatniego walnego zgromadzenia. Zapewniamy, że nie była ona łatwa i poprzedzona długi dyskusjami. Uważamy jednak, że było to jedyne słuszne rozwiązanie. Dalsza gra w IV lidze wiąże się z nakładami finansowymi na poziomie nieosiągalnym dla klubu. Start w rozgrywkach byłby możliwy, jednak wiązałby się z widmem całkowitego upadku Unii. Trzy sezony spędzone w IV lidze były najlepszym okresem w historii klubu. Historii, której nieodpowiedzialnym zachowaniem nie chcemy zaprzepaścić, zwłaszcza biorąc pod uwagę, jak ważnym spoiwem dla lokalnej społeczności jest Unia. Obecnie prowadzimy starania, aby drużyna seniorów uczestniczyła w rozgrywkach A-klasy" - czytamy w komunikacie zarządu Unii.  
 
Przedstawiciela klubu z Książenic nie było na środowym spotkaniu organizacyjnym klubów grupy II ZINA IV ligi. Nie było też żadnej informacji o tym, że Unia wycofuje się z rozgrywek. Tym samym zespół z Książenic został uwzględniony w terminarzu na sezon 2022/2023. Gdy do siedziby ŚlZPN w Katowicach dotrze oficjalne pismo klubu o rezygnacji w czwartoligowej rywalizacji, decyzję o tym kto uzupełni stawkę grupy II podejmie zarząd związku. 
Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami