Wirtualne Derby Śląska już w sobotę na stadionie w Tychach

Wirtualne Derby Śląska już w sobotę na stadionie w Tychach

W piątek swoich rywali podczas MŚ w Rosji poznała reprezentacji Polski, tymczasem na Stadionie Miejskim w Tychach odbyło się losowanie drużyn, które wezmą udział w turnieju GKS Tychy FIFA CUP. Są to I-sze w historii Wirtualne Derby Śląska w E-sporcie, które zostaną rozegrane w najbliższą sobotę.

W zawodach weźmie udział osiem, 2-osobowych drużyn: Górnik Zabrze, Piast Gliwice, Ruch Chorzów, Raków Częstochowa, Zagłębie Sosnowiec, Rozwój Katowice, reprezentacja Śląskiego Związek Piłki Nożnej oraz gospodarz - GKS Tychy. Do rywalizacji w zawodach typu E-Sport zaproszone zostały wszystkie drużyny z województwa śląskiego ze szczebla centralnego, a więc od Ekstraklasy, aż po II ligę. Jednakże nie wszystkie ekipy zdecydowały się wziąć udział w tej zabawie.

W lutym w trakcie konferencji prasowej z udziałem naszego e-zawodnika powiedzieliśmy, że marzy nam się projekt, który będzie integrował i promował kluby z województwa śląskiego. Chcieliśmy przenieść derby  z zielonego boiska w wirtualną rzeczywistość. Dzięki wielu staraniom i zaangażowaniu sponsorów udało nam się doprowadzić ten projekt do końca. E-Sport to obszar, który ciągle się rozwija, dlatego wychodzimy z inicjatywą promocji śląskiej piłki wśród fanów gamingu. Po zakontraktowaniu e-zawodnika naturalnym krokiem jest dla nas organizacja turnieju - mówi Grzegorz Bednarski, prezes Tyski Sport S.A.

Turniej odbędzie się 9 grudnia na Stadionie Miejskim w Tychach. Rozgrywki rozpoczną się o godzinie 12 i potrwają do 20. W grupie A zagrają: Górnik Zabrze, Rozwój Katowice, Śląski Związek Piłki Nożnej i GKS Tychy. W drugiej grupie zobaczymy: Raków Częstochowa, Piast Gliwice, Ruch Chorzów i Zagłębie Sosnowiec.

- Jest to bardzo fajna inicjatywa, bowiem mamy możliwość spotkania się na wirtualnym boisku. Skoro idzie nam bardzo dobrze w rozgrywkach Lotto Ekstraklasy i Pucharze Polski, to na pewno będziemy chcieli dołożyć sukces na trzeciej płaszczyźnie- dodaje Bartosz Cyganek, Górnik Zabrze.

Bukmacherzy największe szanse dają gospodarzowi turnieju- GKS Tychy oraz drużynom Piasta Gliwice i Zagłębia Sosnowiec. Wszystkie te kluby w swoich szeregach mają e-zawodników. Pozostałe ekipy składały się będą z przedstawicieli kibiców.

 - Z jednej strony na pewno mamy przewagę, ale z drugiej strony turniej będzie rozgrywany w formule 2x2. Jednym z zawodników będzie kibic, którego wyłonimy poprzez eliminacje- podkreśla Mateusz Brzyżkiewicz, dyrektor sekcji E-Sportowej Piasta Gliwice.

 - Jest to na pewno szansa, bo mamy już pewne doświadczenia. Kibic, którego wybierzemy może okazać się bardzo dobrym zawodnikiem i wymagającym rywalem nawet dla naszego e-zawodnika- zaznacza Przemysław Kubiak, Zagłębie Sosnowiec

Każdy zespół nominuje dwóch reprezentantów. W barwach GKS Tychy wystąpi Patryk "Paniol" Pańka i wyłoniony w eliminacjach kibic "Trójkolorowych". Wszystkie spotkania będą transmitowane na platformie Youtube. Turniej na żywo skomentują  jedni z najlepszych komentatorów sceny E-Sportowej, Jarek "RDK" Radzio i Bartosz „Bejott” Jakubowski. Turniej  będzie można obstawić w firmie ForBet, która jest sponsorem GKS Tychy FIFA Cup.

 - Przygotujemy ofertę kursową. Faworytami będą te drużyny, które będą mieć w swoich szeregach bardziej doświadczonych i lepszych zawodowych graczy - dodaje Adrian Heluszka, z Forbet

Dwa najlepsze zespoły z każdej grupy awansują do półfinału. Zwycięzcy zagrają w wielkim finale. Długość połowy jest zależna od fazy rozgrywek (faza pucharowa - 6 minut, pozostałe mecze 4 minuty). Pojedynki zostaną rozegrane poprzez mecz towarzyski, drużynami klubowymi, które posiadają pięć gwiazdek.

- Nie jest to nasza pierwsza taka inicjatywa. Jesteśmy producentem pamięci komputerowych i sprzętu do gamingu, tak więc jest to dla nas naturalny rynek. Połączenie sportu tradycyjnego i E-Sportu jest nietypową i bardzo ciekawą inicjatywą ,dlatego postanowiliśmy zaangażować się w GKS Tychy FIFA Cup - zauważa Iwona Jałowy, GOODRAM.

Na najlepszych zawodników turnieju czekają bardzo atrakcyjne nagrody. Do wygrania są fotele gamingowe, konsole PS4 i sprzęt dla graczy.

źródło: GKS Tychy.

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami