Przełamanie Ruchu. Niebiescy wygrali pod Klimczokiem

W zaległym meczu piłkarskiej III ligi Rekord Bielsko-Biała przegrał z Ruchem Chorzów 0:3. Dla Niebieskich było to pierwsze zwycięstwo w bieżącym sezonie.

Losy spotkania zostały rozstrzygnięte w pierwszej, efektownej w wykonaniu chorzowian, połowie. Co prawda pierwsze minuty nie należały do najciekawszych, ale kolejne fragmenty gry przyniosłysporo emocji. Pierwsze poważne zagrożenie stworzyli gospodarze w 15. minucie. Niebieskich uratował Konrad Kasolik wybiciem piłki z linii bramkowej. Później na boisku rządził już Ruch. Ostrzeżeniem dla Rekordu była bomba Tomasza Foszmańczyka, która spadła na poprzeczkę bramki miejscowych. Kilka minut później chorzowianie objeli prowadzenie po trafieniu głową Mariusza Idzika, który wykorzystał dośrodkowanie Marcina Kowalskiego. Kibice „Niebieskich” nie zdążyli zakończyć celebracji gola, a już padł kolejny. Nieco przypadkowo piłka znalazła się u Idzika, który popędził na bramkę i w sytuacji sam na sam pewnie skierował futbolówkę do siatki. Tuż przed przerwą wynik meczu ustalił Mateusz Wincierz.