Antoni Piechniczek doktorem honoris causa Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach

FOTO: awf.katowice.pl FOTO: awf.katowice.pl

Antoni Piechniczek, jeden z najwybitniejszych polskich trenerów piłki nożnej, selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski odebrał tytuł doktora Honoris Causa Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach.

Piechniczek jest wieloletnim pracownikiem i wykładowcą katowickiej uczelni. Trener w swojej mowie mówił o najważniejszych elementach w pracy trenerskiej oraz w pracy selekcjonera. Dzięki wybranym aspektom swojej pracy jeszcze raz mogliśmy się przekonać jak skromnym, uczciwym i pracowitym człowiekiem jest Antoni Piechniczek. Z dużą mocą zwrócił uwagę na właściwe podejście do zawodników i współpracowników, oparte na szacunku oraz zaufaniu.

Trener wielokrotnie podkreślał również jak istotne jest właściwe przygotowanie do każdego elementu pracy, nie tylko w warsztacie trenerskim.
Swoją obecnością na uroczystości swoje podziękowanie dla Antoniego Piechniczka wyrazili byli piłkarze trenera, m.in. Grzegorz Lato, Stefan Majewski, Józef Młynarczyk czy Dariusz Dziekanowski, a także piłkarze kolejnych pokolenia, w tym Jerzy Dudek oraz wybitni dziennikarze sportowi, m. in. Dariusz Szpakowski, Stefan Szczepłek i Paweł Czado, któremu podziękowanie za znalezienie wielu faktów z kariery trenera przekazał laudator prof. dr hab. Zbigniew Waśkiewicz.

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami