Ignacy Bąk wzmacnia NMC Górnika Zabrze

Ignacy Bąk wzmacnia NMC Górnika Zabrze

Ignacy Bąk, prawy rozgrywający, wzmacnia NMC Górnika Zabrze. Podpisał kontrakt, który obowiązywać będzie do czerwca 2020 roku.

22-latek w ubiegłym sezonie reprezentował barwy Gwardii Opole, a wcześniej przez dwa lata Chrobrego Głogów. Jego doskonała gra szybko zainteresowała sztab MMTS-u Kwidzyn, który upatrywał w zawodniku wzmocnienie na miarę walki o medale. Tam też trafił w lipcu. Teraz jednak przywdzieje trójkolorowy trykot.

- Ignacy Bąk jest młodym zawodnikiem, który doskonale wpisuje się do naszej wizji zespołu i polityki transferowej. Będzie nie tylko uzupełnieniem, ale i wzmocnieniem prawej połówki drużyny - - mówi Bogdan Kmiecik, prezes NMC Górnika Zabrze.

Prezes Kmiecik nie ukrywa również, że zatrudnienie Bąka do element wzmocnień na przyszły sezon.

- Planujemy zatrudnienie jeszcze dwóch zawodników na kolejne rozgrywki - mówi.

Bąk urodził się w Tychach i jest wychowankiem zespołu z Mysłowic. Od dawna uznawany jest za jednego z najbardziej wyróżniających się zawodników młodego pokolenia. Już w wieku 18 lat został zaproszony na zgrupowanie pierwszej reprezentacji Polski. Ociera się o nią już u trzeciego szkoleniowca z rzędu! W klubie z Opolszczyzny rzucił 68 bramek w 31 meczach. W tym sezonie trafiał dziewięć razy.

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami