Szczypiorniści NMC Górnika Zabrze wracają do treningów

Szczypiorniści NMC Górnika Zabrze wracają do treningów

W najbliższy poniedziałek (18 maja) szczypiorniści NMC Górnika Zabrze rozpoczną wspólne treningi w ramach wyjątkowo spóźnionego roztrenowania po przedwcześnie zakończonym sezonie. Przypomnijmy, że rozgrywki zakończone zostały w marcu, a zabrzanie zakończyli je na trzecim miejscu.

Zawodnicy z racji szerzącej się pandemii otrzymali jednak indywidualne rozpiski zajęć treningowych do realizacji w domu i wspólnie trenować będą po raz pierwszy od ponad dwóch miesięcy już w najbliższy poniedziałek.

- Będziemy trenować od poniedziałku do piątku przez najbliższe dwa tygodnie. Później czekają nas najprawdopodobniej urlopy - tłumaczy trener Marcin Lijewski

Trudno jednak na razie wyrokować jak długie.

- Czekamy na oficjalny komunikat w sprawie rozpoczęcia rozgrywek ligowych i od tego uzależniać będziemy cykl przygotowań - dodaje szkoleniowiec Trójkolorowych.

Wiadomo już, że w zespole NMC Górnika Zabrze w przyszłym sezonie nadal występował będzie Holender Iso Sluijters. Niespełna 30-letni prawy rozgrywający, przedłużył kontrakt o kolejny rok. Przypomnijmy, że jedyny Holender w polskiej lidze barwy Górnika reprezentuje od 2016 roku. Miniony sezon miał być ostatnim w polskich rozgrywkach, a Sluijters  miał oferty z silnych zagranicznych klubów. Ostatecznie jednak zdecydował się przedłużyć kontrakt o kolejny rok i w sezonie 2020/2021 wciąż będzie bronił barw zabrzan. W minionym sezonie Sluijters zdobył 64 bramki.

Źródło: handballzabrze.pl

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami