Górnik rozgromiony w Puławach

Bezradny Górnik w starciu z Azotami Puławy (foto: PGNiG Superliga) Bezradny Górnik w starciu z Azotami Puławy (foto: PGNiG Superliga)

Nie udał się Górnikowi wyjazd na mecz PGNiG Superligi do Puław. Swojego poprzedniego klubu nie będzie miło wspominał trener Skutnik.

Azoty Puławy bardzo wysoko pokonały Górnika Zabrza 34:26. Mecz rozstrzygnął się już do przerwy, kiedy to gospodarze prowadzili  z "Górnikami" różnicą 9. bramek.

Przed pierwszym gwizdkiem Ryszard Skutnik - były trener Azotów, a obecnie szkoleniowiec Górnika został uhonorowany złotą odznaką zasłużonego dla puławskiego klubu. Doświadczony trener w dwóch poprzednich sezonach sięgał z Azotami po brązowe medale Superligi. Więc kibice gospodarzy zgotowali Skutnikowi owacje na stojąco.

W I połowie mecz  zdominowali puławianie. Podopieczni Marcina Kurowskiego już po pięciu minutach prowadzili 3:0, a po kwadransie uciekli na 10:3. Do przerwy gospodarze powiększyli jeszcze przewagę i wygrywali dziewięcioma trafieniami.

Początek drugiej odsłony był wyrównany. Jednak w 38. minucie przewaga Azotów zwiększyła się do 12 bramek. Zabrzanie zerwali się jeszcze do ataków i w 45. minucie, po golu reprezentanta Holandii - Iso Sluijtersa, zmniejszyli starty do ośmiu trafień (26:18).

W ostatnim kwadransie, zadowoleni z wysokiego prowadzenia podopieczni trenera Kurowskiego nieco odpuścili, ale zapędy Górnika skutecznie hamował bramkarz Azotów - Vadim Bogdanov. Mimo mniej skutecznej końcówki Azoty-Puławy pewnie pokonały Górnika i zdobyły dzięki temu trzy punkty.

Wśród gości wyróżnił się tylko reprezentant Polski Marek Daćko - zdobywca 9. bramek dla zabrzan. W starciu trenerów, lepszy okazał się uczeń (Marcin Kurowski) od swojego byłego mistrza (Ryszarda Skutnika).

Azoty Puławy - NMC Górnik Zabrze 34:26 (19:10)