Ferdinando de Giorgi w miejsce Marka Lebedewa w Jastrzębskim Węglu

Ferdinando de Giorgi w miejsce Marka Lebedewa w Jastrzębskim Węglu

Niezakwalifikowanie się drużyny Jastrzębskiego Węgla do turnieju finałowego rozgrywek o Puchar Polski spowodowało, że zarząd klubu zdecydował się na zmianę trenera. Marka Lebedewa w roli szkoleniowca Pomarańczowych zastąpi Ferdinando de Giorgi.

Zarząd Jastrzębskiego Węgla poinformował, że z dniem 13 stycznia bieżącego roku zwalnia Marka Lebedewa z obowiązku pełnienia funkcji trenera pierwszego zespołu. Podstawą przedmiotowej decyzji jest brak zadowalającego poziomu sportowego drużyny. Jednocześnie podano do wiadomości, że od meczu 18. kolejki PlusLigi z PGE Skrą Bełchatów 21 stycznia obowiązki pierwszego trenera zespołu pełnić będzie Ferdinando De Giorgi. Do czasu przejęcia zespołu przez nowego trenera jego obowiązki pełnić będzie dotychczasowy asystent pierwszego trenera Leszek Dejewski. Popularny "Buła" poprowadzi Pomarańczowych w sobotnim spotkaniu z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle i wyjazdowym meczu Ligi Mistrzów z Zenitem Kazań.

"Trenerowi Markowi Lebedewowi serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, wykonaną pracę w Klubie oraz ubiegłoroczny sukces w postaci brązowego medalu mistrzostw Polski, natomiast nowemu szkoleniowcowi życzymy powodzenia w prowadzeniu naszego zespołu" - czytamy w komunikacie klubu.

Ferdinando de Giorgi jeszcze w ubiegłym roku prowadził siatkarską reprezentację Polski. W roli szkoleniowca wielokrotnie zdobywał Puchar i Superpuchar Włoch, a także dwukrotnie sięgnął po Puchar Challenge. W sezonie 2005-2006 zdobył wraz Lube Banca Marche Macerata mistrzostwo Włoch. W latach 2015-2017 był trenerem ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, z którą dwukrotnie sięgnął po mistrzostwo Polski, a także wywalczył Puchar Polski.

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami