GKS Katowice pożegnał Piotra Gruszkę

FOTO: Magdalena Kowolik FOTO: Magdalena Kowolik

Siatkarze GKS-u Katowice przegrali z Asseco Resovią Rzeszów rywalizację o siódme miejsce w końcowej klasyfikacji rozgrywek PlusLigi w sezonie 2018/2019. Po meczu klub pożegnał trenera Piotra Gruszkę.

Wraz z ostatnim meczem w sezonie dobiegła końca współpraca GKS-u Katowice z trenerem Piotrem Gruszką. Wicemistrz świata z 2006 roku, mistrz Europy z 2009 roku oraz 450-krotny reprezentant Polski prowadził GieKSę od początku jej występów w PlusLidze. Pod jego wodzą w inauguracyjnym sezonie 2016/17 GKS zajął 10. miejsce, w następnym 11., a teraz 8.

Po meczu z Asseco Resovią nastąpiło uroczyste podziękowanie trenerowi Gruszce za pracę dla katowickiego klubu.

- Przez wiele lat oglądaliśmy i podziwialiśmy Piotra Gruszkę jako doskonałego zawodnika. Teraz wiemy, że jest równie ambitnym i utalentowanym trenerem. Dziękuję mu oraz całemu sztabowi szkoleniowemu za świetną współpracę. Przed trzema laty projekt siatkarskiej GieKSy w PlusLidze był wielką niewiadomą. Z roku na rok nasza pozycja w siatkarskim świecie jednak rosła. To w olbrzymiej mierze zasługa trenera Piotra Gruszki i jego sztabu. Za to wszystko w imieniu nas wszystkich chciałbym podziękować. Nadszedł moment, gdy nasze drogi sportowe się rozchodzą. Trenerowi nie mówimy żegnaj, ale do zobaczenia - powiedział Marcin Janicki, prezes GKS-u Katowice.

GKS Katowice - Asseco Resovia Rzeszów 0:3 (21:25, 17:25, 22:25)

GKS: Komenda, Quiroga, Krulicki, Butryn, Rousseaux, Kohut, Mariański (libero) - Ogórek (libero), Depowski, Krzysiek, Fijałek, Woch, Sobański

Resovia: Shoji, Rossard, Lemański, Jarosz, Buszek, Smith, Masłowski (libero) - Perry (libero), Perłowski.

Źródło: gkskatowice.eu

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami