Slobodan Kovac nowym trenerem Jastrzębskiego Węgla!

Slobodan Kovac nowym trenerem Jastrzębskiego Węgla!

Nowym szkoleniowcem drużyny Jastrzębskiego Węgla został Serb Slobodan Kovač. Umowa z 52-letnim trenerem będzie obowiązywać do końca obecnego sezonu.
Serbski szkoleniowiec przejmuje zespół od Luka Reynoldsie, który tymczasowo prowadził drużynę po zwolnieniu z tego obowiązku Roberto Santilliego.

Jako pierwszy trener Reynolds poprowadził Pomarańczowych w trzech meczach i odniósł w nich trzy zwycięstwa. Teraz znów wróci do swoich obowiązków trenera przygotowania fizycznego siatkarzy Jastrzębskiego Węgla.

– Luke’owi należą się wielkie słowa podziękowania. Australijczyk scalił drużynę na nowo, wniósł do niej mnóstwo pozytywnej energii i dał jej mocny impuls do lepszej gry. Dziękuję mu za to, że podjął się tego wyzwania w trudnym momencie. Teraz wróci do obowiązków wynikających z jego kontraktu, ale jego pozycja w klubie będzie jeszcze mocniejsza, niż wcześniej. Luke udowodnił, że utożsamia się z Jastrzębskim Węglem, poświęca się dla dobra klubu i za to należy mu się ogromny szacunek – mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

Slobodan Kovač formalnie przejmie zespół w poniedziałek, natomiast z ławki trenerskiej będzie dowodził jastrzębską drużyną po raz pierwszy 6 grudnia w wyjazdowym spotkaniu z Asseco Resovią Rzeszów.

- Slobodan Kovač to absolutny top, jeśli chodzi o nazwiska trenerów w światowej siatkówce. Jestem dumny, że tak wartościowy szkoleniowiec zgłosił swoją kandydaturę w rywalizacji o posadę trenera Jastrzębskiego Węgla. To tylko potwierdza fakt, jak wielką marką jest nasz Klub. Jestem bardzo zadowolony, że szybko udało nam się porozumieć w kwestiach kontraktowych. Jednocześnie, jestem głęboko przekonany, że z tym trenerem możemy skutecznie powalczyć o najwyższe cele – uważa prezes Gorol.

Nowy trener Jastrzębskiego Węgla jest aktualnym mistrzem Europy. Po tytuł ten sięgnął wraz z reprezentacją swego kraju we wrześniu tego roku. Kadrę Serbii prowadził zaledwie od 19 sierpnia! Jego umowa z serbską federacją obowiązuje do końca styczniowego turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich, po czym współpraca może zostać przedłużona.

Serbia jest trzecią prowadzoną przez niego reprezentacją. W latach 2014-2015 był selekcjonerem Iranu (szóste miejsce na mistrzostwach świata w Polsce w 2014 roku), zaś w latach 2017-2018 prowadził kadrę Słowenii, z którą po raz pierwszy w historii tego kraju awansował na mistrzostwa świata. Z powodzeniem radził sobie również w siatkówce klubowej. Karierę trenerską rozpoczął w 2008 roku w Radnički Kragujevac, dwukrotnie wygrywając ligę serbską. W 2011 roku odszedł do Sir Safety Perugia. Z włoskim klubem awansował do Serie A1 i dwukrotnie dotarł do finału ligi. W latach 2016-2018 pracował w Halkbanku Ankara, dwukrotnie zdobywając mistrzostwo Turcji i raz wygrywając krajowy puchar. Ostatni sezon klubowy spędził w rosyjskim Biełogorie Biełgorod, z którym wygrał Puchar Challenge.

Jako siatkarz (jeszcze byłej Jugosławii) zdobył dwa medale Igrzysk Olimpijskich - złoty w Sydney w 2000 roku i brązowy w Atlancie w 1996 roku. Dwa raz stawał też na podium Mistrzostw Europy - w 1995 był to brąz, natomiast w 1997 roku – srebro czempionatu. W 2019 roku Europejska Konfederacja Siatkówki CEV przyznała mu tytuł Trenera Roku w kategorii męskich drużyn.

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami