Jastrzębski Węgiel rozpoczął sezon od zwycięstwa po dreszczowcu

FOTO: jastrzebskiwegiel.pl FOTO: jastrzebskiwegiel.pl

Po z pewnością najciekawszym meczu inauguracyjnej kolejki siatkarskiej PlusLigi zespół Jastrzębskiego Węgla pokonał Aluron Wartę Zawiercie 3:2. Jastrzębianie zaczęli od wygranej, ale swoją postawą nie zachwycili.

Pierwsza partia niedzielnego widowiska w Zawierciu należała do Jastrzębskiego Węgla, który wygrał ją pewnie do 21. W drugiej i trzeciej górą byli gospodarze, dość suwerennie dwukrotnie triumfując do 19. W czwartej odsłonie wszystko wskazywało na zwycięstwo gospodarzy, którzy prowadzili już 12:9. Potem jednak w polu serwisowym popracował Łukasz Wiśniewski, a następnie na bloku i w ataku do roboty zabrał się Tomasz Fornal. W efekcie po kilkunastu minutach Jastrzębski prowadził już 23:19. Wprawdzie goście zmarnowali tę przewagę, ale zdołali w walce na przewagi doprowadzić do tie-breaka, który stosunkowo pewnie wygrali do 12.

Aluron Warta Zawiercie – Jastrzębski Węgiel 2:3 (21:25, 25:19, 25:19, 25:27, 12:15)
Warta: Cavanna, Orczyk, Falvio, Malinowski, Depowski, Czarnowski, Żurek (libero) - Bociek, Kania, Niemiec, Halaba, Muagututia.
Jastrzębski Węgiel: Kampa, Fornal, Gladyr, Al Hachdadi, Szymura, Wiśniewski, Popiwczak (libero) - Bucki, Tervaportti, Szalacha.

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami