Na Śląsku odbędą się dwa towarzyskie turnieje siatkarskie

Na Śląsku odbędą się dwa towarzyskie turnieje siatkarskie

W Katowicach i Raciborzu w najbliższy weekend rozegrane zostaną turnieje z udziałem drużyn przygotowujących do startu siatkarskiej PlusLigi.

1 października rozpocznie się nowy sezon rozgrywek siatkarskiej PlusLigi. Drużyny sposobiące się do startu ligi rozgrywają mecze sparingowe. Doskonałą okazją do sprawdzenia formy przed inauguracji batalii o ligowe punkty jest dla nich udział w turniejach towarzyskich.
Od piątku do niedzieli (16-18 września) w hali sportowej Szopienice odbędzie się I Memoriał Krzysztofa Turka. Zmarły w 2015 roku działacz był współzałożycielem i wieloletnim wiceprezesem Sokoła 43 Katowice. Krzysztof Turek był pasjonatem siatkówki, sędzią Śląskiego Związku Piłki Siatkowej i współorganizatorem wielu siatkarskich imprez. W turnieju jego imienia wezmą udział GKS Katowice, MKS Będzin i BBTS Bielsko-Biała. O ilości rozegranych setów w poszczególnych spotkaniach zadecydują trenerzy, jednak w każdym meczu zostaną rozegrane minimum trzy partie.
Program turnieju w Katowicach-Szopienicach:
Piątek (16 września): godz. 17:00: MKS Będzin - BBTS Bielsko-Biała
Sobota (17 września) godz. 19:00: GKS Katowice - MKS Będzin
Niedziela (18 września): godz. 17:00: GKS Katowice - BBTS Bielsko-Biała

W tym samym terminie (16-18 września) w hali Arena Rafako w Raciborzu po raz kolejny zagrają siatkarskie drużyny z Polski i Austrii, które powalczą w Międzynarodowym Turnieju w Piłce Siatkowej o Puchar Prezydenta Miasta Racibórz. To już trzecia edycja tego siatkarskiego wydarzenia. Wyjątkowo pierwsze spotkanie tego turnieju z udziałem Jastrzębskiego Węgla i ZAKSY Kędzierzyn-Koźle odbędzie się w Jastrzębiu-Zdroju już w czwartek (15 września) w trakcie przedsezonowej prezentacji jastrzębskiej drużyny. Poza tymi zespołami w imprezie wezmą udział Effector Kielce i austriacki Hypo Tyrol Innsbruck.
Program turnieju w Raciborzu:
Czwartek (15 września): godz. 17:00: Jastrzębski Węgiel – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (mecz w Jastrzębiu-Zdroju)
Piątek (16 września): godz. 18:00: Hypo Tirol Innsbruck – Effector Kielce
Sobota (17 września): godz. 16:00: Hypo Tirol Innsbruck – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
godz. 18:30: Effector Kielce – Jastrzębski Węgiel
Niedziela (18 września): godz. 15:00: Hypo Tirol Innsbruck – Jastrzębski Węgiel
godz. 17:30: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Effector Kielce

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami