Czwarte z rzędu zwycięstwo Jastrzębskiego Węgla. Teraz kierunek Rumunia

Trochę niezdrowych emocji zafundowali sobie w meczu z Cerrad Czarnymi Radom siatkarze Jastrzębskiego Węgla. Po łatwym wygraniu dwóch setów myślami byli już chyba przy podróży do Rumunii na turniej kwalifikacyjny Ligi Mistrzów i niespodziewanie przegrali trzecią partię.

Jastrzębianie byli zdecydowanymi faworytami tego meczu. I początek spotkania wyraźnie to potwierdzał. W pierwszym secie emocji nie było. Radomianie cały czas mieli kłopoty z przyjęciem. Z kolei gospodarze doskonale radzili z tym elementem, co przekładało się na świetny atak. Jastrzębski Węgiel na początku partii wykorzystał kolejną kontrę i prowadził 5:2. Po akcji Rafała Szymury blok-aut było 12:6. Gospodarze grali momentami koncertowo i pewnie objęli prowadzenie w meczu.

W drugim secie przewaga jastrzębian dalej była zdecydowania. Świetnie funkcjonowała zagrywka. Po dwóch seta mieli zdobytych sześć punktów. Trudny serwis przekładał się na dobrze funkcjonujący blok. Dominacja Pomarańczowych rozpoczęła się od stanu 6:6. Po chwili na tablicy mieliśmy wynik 11:6. W końcówce widzieliśmy w akcji Szymurę, który zakończył seta zagrywką, rehabilitując się za poprzednie błędy.

Jednak mecz nie zakończył się w trzech setach. Siatkarze Czarnych nie zamierzali się poddawać. Z czasem gospodarze zaczęli uzyskiwać przewagę i było 21:17. Dla gości nie było straconych piłek i wyrównali na 21:21 po kolejnym błędzie Mohammeda Al Hachdadiego. Po kontrze Bartosza Firszta w grze na przewagi mecz został przedłużony na kolejnego seta.

Czwarty był podobny do pierwszego i drugiego. Gospodarze pewnie zwyciężyli. W niedzielę (8 listopada) jastrzębianie wyruszyli do Rumunii, gdzie czeka ich ostatni turniej kwalifikacyjny do rozgrywek grupowych Ligi Mistrzów.

Jastrzębski Węgiel - Cerrad Czarni radom 3:1 (25:17, 25:17, 24:26, 25:17)
Jastrzębski Węgiel: Kampa, Szymura, Gladyr, Al Hachdadi, Louati, Wiśniewski, Popiwczak (libero) - Granieczny (libero).
Czarni: Kędzierski, Loh, Dryja, Gąsior, Sander, Josifov, Nowowsiak (libero) - Pasiński, Firszt, Zrajkowski.