Pewne zwycięstwo Pomarańczowych w Rzeszowie na zakończenie 2020 roku

Udanie zakończyli rok 2020 siatkarze Jastrzębskiego Węgla. W zaległym meczu 15. kolejki PlusLigi pokonali bez straty seta w wyjazdowym spotkaniu ekipę Asseco Resovii Rzeszów i awansowali na drugie miejsce w tabeli.

Przez długi czas inauguracyjnej partii żadnej z drużyn nie udawało się uzyskać znaczącej przewagi. Gdy gospodarze odskoczyli na dwa oczka to odpowiedź rywali była błyskawiczna i za chwilę to Jastrzębski Węgiel prowadził. W końcówce goście wypracowali dwa punkty przewagi, której resoviacy nie byli już w stanie zniwelować.

W drugim secie ekipa z Jastrzębia-Zdroju od samego początku poszła za ciosem raz za razem bombardując rywali potężną zagrywką. Przewaga gość\ci rosła w błyskawicznym tempie (1:4, 2:6, 8:12, 8:14). Gospodarze nie tylko mieli problemy w przyjęciu ale też szwankował atak. Na domiar złeg odla miejscowych po udanym ataku przy stanie 17:21 kontuzji mięśnia łydki nabawił się środkowy Piotr Hain.

Trzeciego seta rzeszowianie rozpoczęli od prowadzenia 3:1. Z czasem inicjatywę zaczęli przejmować goście. Miejscowi poza Karolem Butrynem mieli duże problemy w ataku i ekipa Pomarańczowych odskoczyła na dwupunktową przewagę. Dzięki potężnym zagrywkom Butryna drużyna z Podkarpacia odrobiła straty i nawet wyszła na jednopunktowe prowadzenie. Za chwilę goście za sprawą świetne dysponowanego w ataku jak i na zagrywce Jurija Gładyra znów zaczęli przejmować inicjatywę. Gospodarze zdołali jeszcze doprowadzić do remisu 20:20 ale na więcej już jastrzębianie nie pozwolili.

Asseco Resovia Rzeszów – Jastrzębski Węgiel 0:3 (23:25, 18:25, 22:25)
Resovia: Drzyzga, Buszek, Jendryk, Cebulj, Butryn, Tammemaa, Potera (libero) - Mariański (libero), Krulicki, Parodi, Domagała, Woicki, Hain.
Jastrzębski Węgiel: Louati, Kampa, Al Hachdadi, Gladyr, Szalacha, Szymura, Popiwczak (libero) - Fornal.