Jastrzębski Węgiel o krok do półfinału. Pomarańczowi pokonali Aluron CMC Wartę Zawiercie

W pierwszym meczu ćwierćfinałowym play-off siatkarskiej PlusLigi Jastrzębski Węgiel pokonał Aluron CMC Wartę Zawiercie 3:0. Pomarańczowi, by awansować do półfinału potrzebują jeszcze jednego zwycięstwa.

Trener Andrea Gardini zaskoczył nieco wstawiając do wyjściowej szóstki Tomasza Fornala, który niedawno zakończył czwartą już w tym sezonie kwarantannę. O ile w przyjęciu reprezentant Polski radził sobie bez zarzutu to w ataku miał spore problemy. W pierwszym secie częściej na prowadzeniu byli gospodarze. Gdy Jastrzębski Węgiel po akcji Fornala uzyskał przewagę 20:16 wydawało się, że set zakończy łatwą wygraną Pomarańczowych. Jednak m.in. dzięki dobrej grze w bloku zawierciane wyrównali na 20:20. A po chwili mieli dwa punkty przewagi. Jastrzębianie wyszli obronną ręką z trudnej sytuacji, a duży w tym udział miał wprowadzony do gry w miejsce Fornala francuski przyjmujący Yacine Louati. Seta zakończył błąd ich rywali.

W drugim secie jastrzębianie również mieli inicjatywę. Warta starała się dotrzymywać kroku, jednak gospodarze nie oddali prowadzenia, a seta zakończył as serwisowy Jurija Gładyra. Skuteczny był Mohamed Al Hachdadi, który po dwóch setach miał na swoimi koncie 16 punktów i jak najbardziej zasłużenie otrzymał statuetkę MVP.

Do stanu 19:17 w trzecim secie można było jeszcze liczyć, że gościom uda się odwrócić losy rywalizacji. Jednak w ostatnich akcjach jastrzębianie zdominowali przeciwnika. W tym fragmencie spotkania ich mocnym punktem był blok. W sumie tym elementem zdobyli w całym spotkaniu pięć punktów z czego cztery zapisano na konto Gładyra.

Jastrzębski Węgiel - Aluron CMC Warta Zawiercie 3:0 (25:23, 25:21, 25:18)
Jastrzębski Węgiel: Kampa, Szymura, Gladyr, Al Hachdadi, Fornal, Wiśniewski, Popiwczak (libero) - Louati, Kosok.
Warta: Cavana, Orczyk, Niemiec, Malinowski, Muagututia, Flavio, Żurek (libero) - Bociek, Halaba, Giorgjew.

Stan rywalizacji: 1:0