Mistrzowie Polski rozpoczynają przygotowania do sezonu

FOTO: jastrzebskiwegiel.pl FOTO: jastrzebskiwegiel.pl

9 sierpnia po piętnastu tygodniach przerwy od zakończenia poprzednich rozgrywek siatkarze Jastrzębskiego Węgla powrócą do treningów. Drużyna oraz sztab szkoleniowy pod wodzą trenera Andrei Gardiniego spotkają się w jastrzębskiej hali widowiskowo-sportowej.

Na rano zaplanowano trening w siłowni, natomiast po południu - trening siatkarski. W inauguracyjnych zajęciach weźmie udział sześciu zawodników ze składu z poprzedniego sezonu zwieńczonego złotym medalem mistrzostw Polski. Są to: Jakub Popiwczak, Szymon Biniek, Jurij Gladyr, Łukasz Wiśniewski, Rafał Szymura i Tomasz Fornal. Z nowych „twarzy” w drużynie Jastrzębskiego Węgla zobaczymy: Dawida Dryję, Jakuba Macyrę oraz Wojciecha Szweda.

W przedsezonowych przygotowaniach zabraknie kadrowiczów z Francji: Benjamina Toniuttiego oraz Stephena Boyera, którzy obecnie przebywają na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, a po ich zakończeniu będą sposobić się do wrześniowych mistrzostw Europy. Do czempionatu Starego Kontynentu wraz ze swoimi reprezentacjami przygotowywać będą się również: Czech Jan Hadrava, Fin Ermi Tervaportti oraz włoski trener przygotowania motorycznego Nicola Giolito (jego obowiązki na czas nieobecności przejmie Bartosz Celadyn). Wymienione wyżej osoby dotrą do klubu dopiero po zakończeniu swojego udziału w ME.

W związku z tym na czas przygotowań do nowego sezonu kadrę pierwszego zespołu uzupełnią: przyjmujący Stanisław Wawrzyńczyk, azerski rozgrywający Tural Hasanli, atakujący Bartosz Krzysiek, były adept Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla Wojciech Kraj (środkowy) oraz młodzież z AT: Kamil Strzymszok (rozgrywający, rocznik 2004), Dominik Rakowski (atakujący, rocznik 2004) oraz Dominik Czerny (przyjmujący, 2003).

Zanim wystartują przygotowania do PlusLigi sezonu 2021/2022 Jastrzębski Węgiel weźmie udział w PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki na piasku (5-8 sierpnia, Kraków). Pomarańczowi triumfowali przed rokiem w Gdańsku w pierwszej edycji tych rozgrywek.

Pierwszy mecz sezonu ligowego z udziałem drużyny Jastrzębskiego Węgla zaplanowano na 2 października. W pierwszej kolejce zespół trenera Gardiniego zmierzy się na wyjeździe z beniaminkiem PlusLigi LUK Politechniką Lublin. Jastrzębski Węgiel będzie bronić tytułu mistrzowskiego wywalczonego w sezonie 2020/2021. 30 listopada drużyna Pomarańczowych przystąpi zaś do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Źródło: jastrzebskiwegiel.pl/accredito

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami