Jastrzębski Węgiel pokonał beniaminka na inaugurację PlusLigi

Od zwycięstwa nad beniaminkiem z Lublina rozpoczęli rozgrywki PlusLigi siatkarze Jastrzębskiego Węgla. Zespół trenera Andrei Gardiniego przyspał tylko w trzecim secie, ale w pozostałych zdecydowanie górował nad gospodarzami.

Broniący mistrzowskiego tytułu jastrzębianie w przekonującym stylu wygrali dwa pierwsze sety. Najpierw do 15, a następnie do 21. Najbardziej wymagająca dla ekipy z Jastrzębia-Zdroju okazała się trzecia partia. Niespodziewanie beniaminek szybko objął prowadzenie i w szczytowym momencie prowadził 12:5. Podopiecznym trenera Gardiniego udało się zmniejszyć stratę do trzech punktów. Ostatecznie jednak górą byli gospodarze, którzy wygrali 25:21.

Trzecia partia nie pozostawiła już żadnych wątpliwości. Goście szybko wypracowali sobie bezpieczną przewagę i odnieśli pewne zwycięstwo w secie i w całym meczu. MVP całego spotkania został wybrany Tomasz Fornal.

LUK Lublin - Jastrzębski Węgiel 1:3 (15:25, 21:25, 25:21, 16:25)
LUK: Pająk, Katić, Nowakowski, Filipiak, Wachnik, Sobala, Watten (libero) - Romać, Gregorowicz, Stajer, Peszko.
Jastrzębski Węgiel: Toniutti, Fornal, Wiśniewski, Boyer, Clevenot, Gladyr, Popiwczak (libero) - Hadrava, Strzymszok.