Oliva show na inaugurację ligi

Oliva show na inaugurację ligi

Pięciosetowy bój z AZS Indykpol Olsztyn stoczyli siatkarze Jastrzębskiego Węgla w premierowej kolejce PlusLigi. Bohaterem meczu został Kubańczyk Salvador Hidalgo Oliva.

Dla kibiców jastrzębskiej drużyny ten mecz był wielką niewiadomą. W wyjściowej szóstce zespołu trenera Marka Lebedewa znalazło się tylko trzech zawodników występujących w pomarańczowych barwach w poprzednim sezonie. Rozgrywający Lucas Kampa dołączył do reszty zawodników dopiero trzy dni przed pierwszym spotkaniem o ligowe punkty. Trzeba przyznać, że jego współpraca z partnerami wyglądała całkiem nieźle. Dobrze też prezentowali się goście prowadzeni przez doświadczonych Pawła Woickiego i Daniela Plińskiego. Gospodarze chyba z byt pewnie poczuli się po łatwo wygranym pierwszym secie. Dwa kolejne ku zaskoczeniu sympatyków siatkówki zasiadających na trybunach jastrzębskiej hali padły łupem olsztynian.
W czwartej partii goście prowadzili już 23:19 i wydawało się, ze zgarną pełną pulę. Ciężar gry po stronie jastrzębian wziął na siebie Oliva. Kubańczyk niemal w pojedynkę przechylił szalę zwycięstwa na stronę Jastrzębskiego Węgla. W tie-breaku też był nie do zatrzymania. W całym meczu zdobył on 28 punktów! Zaliczył aż pięć asów serwisowych. Tylko Maciej Muzaj dorównywał mu pod względem skuteczności ataków.

Jastrzębski Węgiel - Indykpol AZS Olsztyn 3:2 (25:19, 23:25, 22:25, 29:27, 15:7)
Jastrzębski Węgiel: Kampa, De Rocco, Kosok, Muzaj, Oliva, Boruch, Popiwczak (libero) - Ernastowicz, Bachmatiuk, Touzinsky, Sobala.
AZS: Hadrava, Pliński, Zniszczoł, Śliwka, Woicki, Włodarczyk, Żurek (libero) - Boswinkel, Buchowski.

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami