Udana wyprawa do Gdańska siatkarzy GKS-u Katowice

Bardzo udanie rozpoczęli 2022 rok siatkarze GKS-u Katowice. Zespół trenera Grzegorza Słabego zdobył trzy punkty w wyjazdowym meczu z Treflem Gdańsk.

Gdańszczanie przystąpili do tego spotkania osłabieni brakiem Mariusza Wlazłego. Zastępujący go Kewin Sasak był jednak najskuteczniejszym graczem Trefla, bo zakończył mecz z dorobkiem 20 zdobytych punktów. Gospodarze zaczęli całkiem dobrze, jednak w pewnym momencie katowiczanie do nich doskoczyli, a w końcówce - dzięki skuteczności Tomasa Rousseaux - potrafili wyrwać pierwszego seta. Podobną dramaturgię miała druga partia, jednak ta padła łupem Trefla.

Trzeci set to koncert gry gości, którzy wygrali aż 25:13! Czwarta partia ponownie była niezwykle wyrównana, ale również została zakończona wygraną katowiczan. GKS sięgnął więc po pełną pulę. Przyczynił się do tego przede wszystkim najlepszy na boisku Rousseaux, który zdobył 22 punkty. Mocno pomagali mu także Jakub Jarosz (14 oczek) oraz Gonzalo Quiroga (13).

Trefl Gdańsk - GKS Katowice 1:3 (23:25, 25:23, 13:25, 24:26)
Trefl: Kampa, Lipiński, Crer, Sasak, Mika, Mordyl, Olenderek (libero) - Kozub, Łaba, Pruszkowski, Reichert, Urbanowicz.
GKS: Ma'a, Quiroga, Kania, Jarosz, Rousseaux, Hain, Mariański (libero) - Domagała, Drzazga, Lewandowski.

Link reklamowy:
Fryzjer oraz Kosmetyczka w Katowicach - w jednym miejscu - Trendy Katowice zaprasza