Mistrz o krok od finału!

Mistrz o krok od finału! FOTO: plusliga.pl

W pierwszym meczu półfinałowym PlusLigi zespół Jastrzębskiego Węgla pokonał PGE Skrę Bełchatów 3:0. Broniącym mistrzowskiego tytułu jastrzębianom do awansu do finału brakuje tylko jednego zwycięstwa.

Bełchatowianie przystąpili do tego spotkania w najsilniejszym składzie, także ze zmagającym się z urazem żeber Mateuszem Bieńkiem. Mieli jednak za sobą bardzo ciężki trzeci ćwierćfinału, co było widoczne szczególnie w pierwszym secie. Jastrzębianie wyszli w składzie, który ostatnio zapewnił in awans do półfinału i od pierwszych akcji narzucili swój styl gry. Goście popełniali sporo błędów i w pierwszym secie przegrali bardzo wysoko, do 14.

Druga partia to dużo lepsza gra przyjezdnych i mnóstwo widowiskowych wymian. Bełchatowianie mieli swoje szanse na zwycięstwo, piłki setowe, jednak to mistrzowie Polski wygrali 30:28. Kapitalnie grali w ataku (po dwóch setach cała drużyna 56-procentowa skuteczność), a liderem był atakujący Jan Hadrava (14 punktów, w tym cztery asy).

Trzecią partię lepiej zaczęła Skra, jednak gospodarze wzmocnili zagrywkę i zaczęło to przynosić efekty. Doprowadzili do remisu po 10, a chwilę później wyszli na prowadzenie. W bełchatowskiej drużynie do kwadratu dla rezerwowych powędrował Dick Kooy – nie miał najlepszego dnia, zastąpił go Robert Taht. W końcu jednak w polu serwisowym przełamał się lider Skry Aleksandar Atanasijević – posłał trzy z rzędu punktowe zagrywki! Goście nie byli jednak w stanie utrzymać prowadzenia – jastrzębianie wyrównali stan na po 19. Tak jak w drugim secie trwała walka punkt za punkt, a spotkanie było bardzo emocjonujące. Na zagrywkę Mateusz Bieniek i zaczął posyłać ciosy na drugą stronę. Wyprowadził Skrę na prowadzenie, ale przy dwóch piłkach setowych najpierw goście nie skończyli ataku, a później przyjęli na drugą stronę zagrywkę Hadravy. Bardzo efektowny punktowy blok Jurija Gladyra, a później as czeskiego atakującego zakończyły mecz.

Jastrzębski Węgiel - PGE Skra Bełchatów 3:0 (25:14, 30:28, 26:24)
Jastrzębski Węgiel: Toniutti, Fornal, Wiśniewski, Hadrava, Szymura, Gladyr, Popiwczak (libero) - Boyer, Tervaportti, Clevenot.
Skra: Łomacz, Ebadipour, Bieniek, Atanasijević, Kooy, Kłoas, Piechocki (libero) - Schulz, Mitić, Sawicki, Taht.