Posiłki i przełamanie czyli pierwsza wygrana siatkarzy GKS-u Katowice

Posiłki i przełamanie czyli pierwsza wygrana siatkarzy GKS-u Katowice

Włoski rozgrywający Davide Saitta i norweski przyjmujący Jonas Kvalen zostali nowymi zawodnikami GKS-u Katowice. Z nimi w składzie drużyna trenera Grzegorza Słabego odniosła pierwsze zwycięstwo w sezonie pokonując po pięciosetowym boju beniaminka z Częstochowy.

- Gdy Jakub Szymański opuścił GKS, bezzwłocznie rozpoczęliśmy poszukiwania zawodnika w jego miejsce. Opcji było kilka, ale gdy pojawiła się kandydatura Jonasa, nie zwlekaliśmy zbyt długo z decyzją. To doświadczony i wszechstronny zawodnik - właśnie takiego poszukiwaliśmy i bardzo się cieszę, że dołączył do zespołu. Nasza sytuacja w lidze jest bardzo trudna, dlatego gdy otrzymaliśmy informację, że Davide jest wolnym zawodnikiem, postanowiliśmy skorzystać z jego wielkiego doświadczenia, umiejętności i ogrania na najwyższym poziomie – wyjaśnił transfery dyrektor siatkarskiej sekcji GKS Jakub Bochenek.

Reprezentant Norwegii ostatnio grał w Asseco Resovii Rzeszów. Saitta z kolei rozpoczął obecny sezon we włoskim klubie Cisterna Volley, wcześniej występował m.in. w Sisleyu Treviso i francuskich zespołach Paris Volley i Montpellier UC.

GKS Katowice - Exact Systems Częstochowa 3:2 (33:31, 18:25, 19:25, 28:26, 15:11)
GKS: Saitta, Jarosz, Krulicki, Adamczyk, Vasina, Waliński, Mariański (libero) - Domagała, Kvalen, Usowicz.
Exact: Dulski, Hain, Kogut, Sobański, Janus, Keturakis, Takahashi (libero) - Borkowski, Espeland.

 

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami