Jak rozwija się Rynek Bukmacherski w Polsce?

Jak rozwija się Rynek Bukmacherski w Polsce?

Regulacje prawne dotyczące zakładów bukmacherskich w Polsce uległy znaczącym zmianom, przede wszystkim za sprawą nowelizacji ustawy przeprowadzonej w 2017 roku. Zmiany te okazały się bardzo skuteczne i przyniosły wiele pozytywnych efektów dla budżetu Państwa, a także legalnie działających firm bukmacherskich oraz samych graczy.

 

Wpływ nowelizacji na rynek bukmacherski

Nowelizacja ustawy o grach hazardowych, obejmującej między innymi legalne zakłady bukmacherskie, obowiązuje od kwietnia 2017 roku. Jej wprowadzenie doprowadziło do zablokowania wielu nielegalnych stron internetowych, które oferowały do tej pory zakłady wzajemne. Z podmiotami nieposiadającymi wymaganej licencji Ministerstwa Finansów nie mogą obecnie współpracować żadne legalne w Polsce metody płatności. W lipcu 2017 roku zaczęły natomiast obowiązywać dodatkowe regulacje, nakładające obowiązek blokowania dostępu do nielegalnych stron bukmacherskich dostawcom internetu. Dzięki temu domeny serwisów oferujących niezgodne z ustawą o grach hazardowych umieszczane w specjalnym rejestrze są sprawnie usuwane z sieci. Według nowych regulacji, polskiemu Ministerstwu Finansów przysługuje dodanie wpisu do rejestru wszystkich tych podmiotów, które nie posiadają zezwolenia na prowadzenie zakładów wzajemnych na terenie Polski. Po dodaniu wpisu do rejestru, domena oferująca takie treści jest blokowana przez providerów już w ciągu czterdziestu ośmiu godzin.

Wartość rynku bukmacherskiego w Polsce

W wyniku poczynionych regulacji prawnych, w kwietniu 2017 roku z polskiego rynku bukmacherskiego wycofało się bardzo wielu operatorów, w tym również zagranicznych. Zjawisko to miało charakter dwutorowy, ponieważ również gracze porzucili grę u niepewnych dostawców i zdecydowali się na skorzystanie z usług podmiotów legalnych. Jednocześnie gracze dzielący swoje środki pomiędzy licencjonowane firmy oraz bukmacherów offshore, postanowili podążać za nowymi regulacjami i grać wyłącznie u operatorów koncesjonowanych przez Ministerstwo Finansów. W ten sposób legalny rynek bukmacherski w Polsce wzrósł w 2017 roku z 1,6 mld do 3,3 mld. Zanim nowelizacja ustawy hazardowej weszła w życie, udziały bukmacherów działających na polskim rynku nielegalnie były szacowane nawet na 90 procent.

Nowe firmy bukmacherskie na polskim rynku

Pod koniec 2017 roku w Polsce działała ósemka licencjonowanych firm oferujących zakłady wzajemne. Ograniczona liczba przedstawicieli tej branży wynika przede wszystkich ze zniechęcającej i wysokiej stawki podatku. Według gromadzonych danych, blisko połowę wszystkich obrotów bukmacherskich w Polsce generuje firma STS. Na drugim miejscu plasuje się Fortuna, której udziały wynoszą około 30 procent. Coraz więcej firm stara się o uzyskanie koncesji Ministerstwa Finansów na organizację zakładów wzajemnych w Polsce, dzięki czemu rynek bukmacherski stale się rozwija. Oferta i produkty są coraz bardziej zaawansowane, standardy wyższe, a bezpieczeństwo większe. Rynek ulega ponadto ścisłym regulacjom, co zapewnia pozytywny odbiór na świecie.

Każdy gracz powinien pamiętać, że gra u nielegalnych bukmacherów jest zabroniona przez polskie prawo. Hazard wiąże się z ryzykiem uzależnienia i utraty środków finansowych. Lista legalnych bukmacherów.

 

Artykuł sponsorowany

 

Dodatkowe informacje

  • WP:
Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami