Beret do ćwiczeń - co warto o nim wiedzieć?

Beret do ćwiczeń - co warto o nim wiedzieć?

Beret do ćwiczeń do inaczej poduszka sensomotoryczna. Służy on do wykonywania ćwiczeń koordynacyjnych. Poprawia równowagę i aktywuje mięśnie głębokie. Pomaga pracować nad prawidłową postawą ciała. Na berecie można siedzieć lub wykonywać serie ćwiczeń równowagi, na przykład przysiadów.

Popularne ćwiczenie na dysku sensomotorycznym to także przenoszenie ciężaru ciała. Ćwiczenia wykonywane na berecie stymulują także mózg. Przyrząd doskonale sprawdza się podczas rehabilitacji wielu dolegliwości i schorzeń, ale także w formie profilaktyki. Korzystają z niego także sportowcy i osoby bardzo aktywne fizycznie. Jeśli chcesz wiedzieć na ten temat więcej, zapraszamy do lektury naszego artykułu. 

  1. Jak działa beret do ćwiczeń? 
  2. Dla kogo przeznaczony jest beret do ćwiczeń? 
  3. Dlaczego warto ćwiczyć równowagę? 

 

Jak działa beret do ćwiczeń? 

Beret do ćwiczeń to doskonały przyrząd do ćwiczeń równoważnych. Tworzy niestabilne podłoże, które można wykorzystać na przykład podczas wykonywania przysiadów lub unoszenia bioder. Dzięki temu wzmacnia się mięśnie posturalne i głębokie, które kształtują sylwetkę człowieka. Poduszka sensomotoryczna wpływa na stymulację krążków międzykręgowych. To pomaga zmniejszać negatywy konsekwencje wad postawy. Dolegliwości bólowe kręgosłupa także są redukowane. Na berecie można także stać, co daje świetny efekt odprężenia mięśni stóp. Na poduszce sensomotorycznej można również dynamicznie siedzieć. Więcej informacji znajdziesz na stronie 32m2treningu.pl/category/beret-do-cwiczen

 

Dla kogo przeznaczony jest beret do ćwiczeń? 

Beret do ćwiczeń ma naprawdę bardzo szerokie zastosowanie. Po pierwsze, zwiększa poczucie stabilności. Jest doskonałym przyrządem dla osób po przebytych urazach układu ruchu. Dysk sensoryczny znakomicie wpływa na koordynację ruchową i zmniejsza ryzyko upadków. Polecany jest także dla osób, które dużą siedzą. Służy do siedzenia dynamicznego, a dzięki temu pomaga aktywować spięte mięśnie głębokie. Wykonywanie ćwiczeń na niestabilnym podłożu oddziałuje na receptory czuciowe, poprawiając krążenie krwi. Dysk sensomotoryczny polecany jest zarówno dla osób bardzo aktywnych, na przykład biegaczy, jak i pacjentów podczas rehabilitacji. 

Dlaczego warto ćwiczyć równowagę? 

Utrzymanie równowagi jest bardzo ważne nie tylko w codziennym życiu, ale zwłaszcza w trakcie uprawiania sportów. Niestety, w wyniku różnych urazów ta umiejętność ulega zaburzeniu. Ćwiczenia polegające na staniu jednonóż na berecie nie tylko aktywują mięśnie głębokie, ale też pozwalają pracować nad równowagą. 

 

Artykuł sponsorowany

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami