Wielkie ściganie w Rybniku. Juniorzy powalczą o drużynowe mistrzostwo świata

Wielkie ściganie w Rybniku. Juniorzy powalczą o drużynowe mistrzostwo świata

W najbliższą sobotę (2 września) o godz. 18.00 na torze w Rybniku o złoty medal drużynowych mistrzostw świata juniorów na żużlu będą walczyć reprezentacje Polski, Australii, Danii i Wielkiej Brytanii.

Pod względem sportowym bo będzie najważniejsze tegoroczne wydarzenie sportowe na stadionie przy ulicy Gliwickiej. Kapitanem polskiej ekipy jest rybniczanin Kacper Woryna, który wierzy w to, że w sobotni wieczór kibice będą się cieszyć ze złotego medalu dla Polski.

- Łatwo jednak nie będzie. Nie mam wątpliwości, że tego medalu nikt nam nie podaruje. Będziemy musieli go wywalczyć, a przeciwnicy są bardzo mocni - mówi Woryna.

Wśród nich znajdziemy kilka znajomych nazwisk - w reprezentacji Australii wystartują m.in. zawodnicy ROW-u Rybnik: Max Fricke i Brady Kurtz. Ten pierwszy wraca na tor po kontuzji kręgosłupa, jakiej doznał pod koniec lipca w meczu ligi szwedzkiej. Mocne składy anonsują także Brytyjczycy (m.in. Robert Lambert i Josh Bates) i Duńczycy (m.in. Andreas Lyager i Fredrik Jakobsen). Jednak faworytami są Polacy, którzy zdobywali złoto w trzech ostatnich finałach juniorskich mistrzostw świata. Nasi reprezentanci do sobotnich zawodów przygotowywali się w Rybniku w ostatni czwartek - w treningu przy G72 wzięli udział Maksym Drabik, Bartosz Smektała, Dominik Kubera i Rafał Karczmarz. Woryna w tym czasie przebywał w Szwecji, ale akurat dla niego rybnicki tor nie ma żadnych tajemnic...

Będzie wielkie ściganie i mnóstwo atrakcji - organizatorzy zaplanowali m.in. kosmiczny pokaz sztucznych ogni po zawodach, a przed m.in. skoki spadochronowe.

Ceny wejściówek:

25 zł - amfiteatr ulgowy (emeryci, renciści, uczniowie i studenci do 25 roku życia)
40 zł - amfiteatr normalny
100 zł - trybuna kryta
Na tę imprezę karnety nie obowiązują. Dzieci do lat 12 wchodzą na zawody za darmo (amfiteatr).

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami